Muž se 20 let nemohl pořádně nadechnout. Lékaři mu v nose našli zub

Muž nemohl 20 let pořádně dýchat. Mohl za to zub v nose. (ilustrace)
Autor: shp - 
18. listopadu 2019
19:54

Od desíti let měl problémy s dýcháním, v posledních měsících se ale zhoršily tak moc, že mu potíže dělal i spánek. Číňan Čang Pin-šeng (30) proto konečně zavítal k doktorovi. Rentgen jeho hlavy odhalil něco nečekaného.

Lékař nařídil rentgen, který odhalil malé-velké překvapení. V jedné z nosních dírek se totiž nacházel zub! Čang nejdřív nevěřil, že to může být pravda, ale pak se rozpomenul.

20 let starý úraz

Jak uvedl web Perth Now, když bylo Číňanovi 10 let, v nákupním středisku upadl a při pádu si vyrazil zub. Jak se ukázalo, zub nezmizel, ale přistál v nose, kde byl umístěn dalších 20 let. Dokonce tu zakořenil a začal růst.

Jak vysvětlil doktor Kuo Lung-mej z Charbinské lékařské university, k této situaci došlo proto, že tělo nepovažovalo zub za cizí objekt. Čang však kvůli tomu 20 let cítil zápach rozkladu a špatně dýchal.

1 % lidí má podobné problémy

Při operaci byl zub odstraněn a Číňan již dýchá bez jakýchkoliv potíží. I když jde o netradiční příběh, výjimečný úplně není. Podle lékařů trpí podobným nebo stejným stavem až 1 % světové populace. Tento jev však nesouvisí pouze s pády a zraněními, kdy se člověku dostane kus zubu do nosu. Může nastat i v důsledku infekce nebo vývojových abnormalit, jako například rozštěp rtu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hadraplan ( 18. listopadu 2019 20:00 )

A pak mu ho vytrhli přes konečník

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud