Vladimír Š. (45) z Pardubic varuje: Vybuchl mi v ruce šlehačkovač a rozdrtil mi lícní kost

14. 3. 2019
05:00

Rána jako z děla a potom nesnesitelná bolest! Tak si Vladimír Š. (45) z Pardubic vzpomíná na okamžik, kdy mu doma vybuchl vadný šlehačkovač. Byl zraněn v obličeji. Měl však ještě štěstí. Při explozi podobných přístrojů bylo zmrzačeno, či dokonce zabito už několik lidí.

Vladimíra Š. zaráží fakt, že případy vybuchování šlehačkovače s plastovou hlavicí se začaly objevovat už minimálně před pěti lety. Ten jeho vybuchl v říjnu 2016 poté, co už došlo k několika explozím. To tehdy ale nevěděl. Nenarazil na žádné varování, aby šlehačkovač, který koupil a měl ho doma asi dva roky, přestal užívat.

Zkažená oslava

„Slavili jsme dceřin svátek a chtěli jsme si udělat šlehačku do kávy. Odehrálo se to ve zlomku vteřiny. Když jsem lahev se šlehačkou jako obvykle zadělával a otočil závitem, tak to zasyčelo a bouchlo,“ vypráví Vladimír Š. Plastová hlavice ho trefila do obličeje. „Rozdrtilo mi to lícní kost a pohmoždilo krční páteř. Byla to ukrutná bolest. Přijela záchranka a druhý den mě operovali,“ vzpomínal muž. „Podle lékařů jsem měl velké štěstí, že mě exploze nezabila,“ dodal.

Dlouhá léčba

Lícní kost mu lékaři sešroubovali. Půl roku byl doma a nemohl pracovat. Po roce mu šrouby vyndali. „Měsíc jsem nemohl otevřít ústa a přijímat potravu běžným způsobem. Nedokázal jsem sníst ani rohlík. Zhubl jsem osm kilo,“ vzpomínal muž. „Mám poškozený trojklaný a lícní nerv, takže se mi zhoršila citlivost tváře a hůř vidím na levé oko,“ popsal následky.

Odškodné se táhne

Když svůj úraz Vladimír Š. oznámil společnosti Tescoma, kde šlehačkovač koupil, firma přijala reklamaci s tím, že příčinou nehody byla výrobní vada. Za úraz mu její zástupce dal poukázky v hodnotě 3000 korun na nákup zboží a případ předal k řešení pojišťovně. Zatím ale muž dostal jen náhradu za mzdu a bolestné ve výši asi 230 tisíc. Na nemajetkovou kompenzaci marně čeká. „Další odškodnění případných trvalých následků je v řešení,“ sdělil Blesku zástupce Tescomy Ladislav Vaculík. Vladimír Š. Tescomě vyčítá, že i přes několik případů vybuchlých šlehačkovačů zákazníky před ním nevarovala dostatečně už před jeho úrazem, i po něm. Několik měsíců po explozi jeho lahve totiž vybuchl výrobek – od jiné firmy – v rukou ženy v Čáslavi. Poranil jí čelist a stále se léčí.

Sladké bomby stále v prodeji

Tescoma přestala nebezpečný šlehačkovač prodávat v roce 2015 a o rok později začala nabízet výměnu šlehačkovače s plastovým vrškem za model s kovovou hlavicí. „Navíc od prosince 2018 informujeme naše zákazníky v této věci všemi dostupnými mediálními prostředky,“ uvedl zástupce Tescomy Ladislav Vaculík. Stejný problém řeší i firma Vetroplus, jejíž šlehačkovač na konci roku zranil ženu v Hradci Králové. V domácnostech jsou přitom zřejmě ještě tisíce těchto šlehačkovačů. „Ale výrobky podobné konstrukce od jiných výrobců si mohou spotřebitelé nadále běžně zakoupit, aniž by je na možné riziko kdokoli upozornil,“ varoval Vaculík.

nika70 ( 14. března 2019 17:49 )

Stejný problém byl i u šlehačkové láhve Banquet. Už před rokem jsem si byla nechat vyměnit plastovou hlavici za kovovou a dívám se, že výměna stále trvá. http://www.banqueteurope.cz/akce-vymena-hlavice-slehackove-lahve/akce-vymena-plastove-hlavic e-lahve-na-slehacku-za-hlavici-hlinikovou.aspx

koloman ( 14. března 2019 14:57 )

Protože se dělaly jen s plastovými uzávěry.Za komunistů byly kovové

meduza ( 14. března 2019 13:16 )

Mně se jednou roztrhl tzv. mixér na ovoce. Naštěstí mi ukousl jen kousek palce a měla jsem na ruce 20 stehů. Nijak jsem to neřešila, byla jsem ráda, že to nedopadlo hůř.

meduza ( 14. března 2019 13:13 )

Co vyskakuješ? Tento případ se pořád řeší, pro tebe jako nechápajícího i dneska se tento případ pořád řeší.

Taurus70 ( 14. března 2019 12:28 )

Mam socialisticky na bombicky od 1987 a slape jak hodinky,zvlastni😂😂😂😉😉

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa