Další napadený exekutor. Přesila zbila muže ve čtyřech

Ilustrační foto
Autor: CTK - 
6. 3. 2019
18:40

Z napadení a okradení exekutora podezírá rychnovská policie dva muže a dvě ženy. Při výkonu exekuce na majetek jedné z žen čtveřice exekutora 27. února fyzicky napadla. Policie všechny čtyři podezřelé obvinila loupeže, vydírání a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. V krátké době jde o druhý útok na exekutora v Královéhradeckém kraji.

Obvinění podle policie exekutorovi fyzicky bránili v označování věcí exekutorskou samolepkou. Na webu policie to uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková. 

„Jeden z mužů ho měl opakovaně rukou několikrát udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít,“ uvedla mluvčí. Čtveřice údajně muži sebrala i služební kameru a společně mu vyhrožovala fyzickým násilím.

Exekutora obvinění pohrůžkami donutili k sepsání dokumentu, že celou dlužnou částku v řádech tisíců korun dostal vyplacenou, uvedla policie. „Když měl pod nátlakem doklad vypsat, měli ho celého prohledat a pak mu vrátit služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobilní telefon a kameru si měli ponechat,“ uvedla mluvčí. Exekutor podle ní utrpěl lehkou újmu na zdraví a škodu za 10.000 korun.

Na konci února v Úlibicích na Jičínsku vytáhl jednašedesátiletý muž na dva exekutory plynovou pistoli. Exekutoři ho ale za použití slzotvorného plynu přemohli a předali policii. Po muži exekutoři chtěli klíčky od auta.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ja-stana ( 6. března 2019 20:25 )

Doufám že ti cigáni půjdou sedět.

19.3.1977 ( 6. března 2019 19:40 )

Ty lidé mají dostat medaile ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa