Další dítě v babyboxu: Chlapec dostal jméno po synovi moderátorky!

Autor: ČTK - 
3. 2. 2019
21:00

Do babyboxu v pražském Hloubětíně odložil někdo v neděli večer novorozeného chlapce. Informoval o tom zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Babydědek Lu, jak si Hess říká, sdělil, že nalezenec dostal jméno Viktor a na první pohled je zdravý. Jde již o čtvrté letošní nechtěné dítě odložené do babyboxu a druhé o tomto víkendu.

Chlapec byl oblečen v kostičkované kombinéze s kapucí a ještě zabalen do modré deky. Jméno Viktor dostal chlapec po starším synovi televizní moderátorky Světlany Witowské, která s tím souhlasila, uvedl Hess. Ať žije Viktor, 27. děťátko hloubětínského babyboxu! Ať žije Viktor a jeho maminka Světlana!“ dodal babydědek.

Babybox v Hloubětíně funguje od června 2005 a Viktor je jeho 27. odloženým dítětem a zároveň 184. dítětem odloženým do takového zařízení v ČR. V sobotu někdo odložil čerstvě narozenou holčičku v Klatovech.

Babybox tam funguje téměř deset let, ale šlo o první dítě, které tam někdo odložil. V letošním roce už někdo 19. ledna odložil asi 1,5ročního chlapce do babyboxu v Pelhřimově a o šest dní později našli zdravotníci novorozeného chlapečka v babyboxu ve Vyškově.

První babybox v zemi začal fungovat v roce 2005, je to v podstatě novorozenecký inkubátor. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní zdravotnický personál. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí.

V Česku nyní funguje 76 těchto schránek. Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují Úmluvě o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

skaara ( 4. února 2019 09:13 )

HNUS a opětné upřednostňování chlapečků !!! Holka nalezená jinde v babyboxu dostala odporné neexistující jméno Leopolda a nebo je pro všechny bezejmenný kusem hadru a kluk dostane hvězdné jméno Viktor a už má i novu matku !!! HNBUS HNUS HNUS !!! Kdyby mohla tak si nebohou nedonošenou Leopoldu hned vezmu a dám jí lepší jméno a rodinu !!!

soorry ( 4. února 2019 09:11 )

Během týdne tolik dětí Babyboxu. Pořád lepší než někde vyhozené, jsou lidé, kteří na dítě čekají, protože nemohou mít své, tak aspoň mají rychlejší možnost a šanci dostat vytoužené mimi. Zpětně, před 9 měsíci začalo naráz léto, máj, měsíc lásky, a výsledky jsou zde.

muscula ( 4. února 2019 07:26 )

ještě, že se nejmenuje po naší známé porno herečce a moderátorce

petrw ( 4. února 2019 07:00 )

ale ěb@t to zývladaji dobře

tomik007 ( 4. února 2019 03:46 )

Ty krabice jsou velmi fertilni

Zobrazit celou diskusi
Další videa