V klatovském babyboxu našli nedonošenou holčičku! První za 10 let

Autor: ČTK, lm - 
2. 2. 2019
15:04

Do babyboxu v Klatovech někdo v sobotu po poledni odložil holčičku. Narodila se zřejmě v pátek nebo v sobotu, měla neošetřený pupečník a je mírně nedonošená, podchlazená nebyla. Děvčátko dostalo jméno Leopolda a je třetím letošním dítětem odloženým do babyboxu.

Ludvík Hess dostal informaci o miminku v klatovském babyboxu v 12:31. „Oblečená byla ve starším, zřejmě chlapeckém oblečení a zabalená do fusaku. Má hypoglykémii, což se u novorozenců stává,“ uvedl v tiskové zprávě.

Jméno Leopolda dostala holčička po tatínkovi Zdeňka Juřici, výrobce babyboxů. Leopold totiž v sobotu podle Hesse oslavil 80. narozeniny. 

V klatovském babyboxu je to první odložené miminko. Babybox tu funguje od 15. dubna 2009 a až dosud do něj však nikdo dítě neodložil. V letošním roce už někdo 19. ledna odložil asi 1,5ročního chlapce do babyboxu v Pelhřimově a o šest dní později našli zdravotníci novorozeného chlapečka v babyboxu ve Vyškově.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

petrw ( 4. února 2019 07:02 )

aha tak k hu rfy muzou dal odkládat pracovne deti

hufnagll ( 3. února 2019 05:20 )

Do Klatovského babyboxu někdo odložil nedonošenou holčičku ? snad donošenou ale odloženou.Najít můžete tak lejno u pangejtu,chytráci.

janela ( 2. února 2019 19:12 )

Jméno nic moc, ale můžou ji říkat zkráceně Leo.

Inny ( 2. února 2019 19:06 )

Já si myslím že ten kdo si ji vezme do péče ji dá jiné jméno tohle je takový spíš "pracovní" jméno

petrw ( 2. února 2019 17:57 )

salisbury dedek jeden ...a on ma prijmeni po kom ze???je mi nejak povedome...brrrrrrrrrrrrrrr

Zobrazit celou diskusi
Další videa