Vánoční zázrak: S nemocnou holčičkou (9) se rodiče rozloučili. Na Boží hod se probrala!

Autor: rc - 
29. 12. 2018
05:15

Sophie Laidler více než dva roky bojuje se zákeřnou leukémií. Tehdy sedmiletá holčička upadla před Vánoci do kómatu a lékaři jí už nedávali šanci, že se někdy probere. Zdrcení rodiče se s ní dokonce už rozloučili. Ovšem děvčátko na Boží hod vánoční jako zázrakem otevřelo oči!

Sophie Laidler z anglického města Seaham začala mít zdravotní problémy v létě roku 2006. Málo jedla a byla unavenější než obvykle. Její zdravotní stav se zhoršil na podzim. Máma ji proto vzala na pohotovost. V nemocnici jí provedli krevní testy a zjistili, že je anemická a potřebuje transfúzi, proto si ji tam nechali přes noc. „V jednu hodinu ráno zazvonil telefon. Byl to Paul, plakal a řekl mi, že má leukémii. Bylo to strašné. Pamatuji si, že jsem křičela do telefonu: Ona nezemře,“ popsala Nicole pro britský deník The Mirror.

Sophie v listopadu nastoupila na chemoterapii, ale její stav se nezlepšil. „V této době se stále zhoršovala. Několik týdnů před Vánoci byla nemocná. Nemohla dýchat, protože měla zánět plic, takže ji lékaři napojili na ventilátor a museli ji uvést do umělého spánku. Řekli nám, že jestli se neprobere, tak se možná už neprobere vůbec,“ doplnila.

Rodiče a Sophiini sourozenci, Chloe (10), Heidi (8) a Harrison (4), se připravovali na nejhorší. Sophiina máma takřka neopustila nemocniční pokoj. Celá rodina se obávala, že ji každým dnem mohou ztratit. Ovšem před Vánoci se její stav začal překvapivě zlepšovat a na Boží hod vánoční Sophie dokonce otevřela oči!

 „To byl naprosto nejlepší vánoční dárek, který jsme mohli dostat,“ uvedla Nicole. Od té doby se její stav stále zlepšoval a zlepšoval. Sophie dokonce znova začala chodit do školy. „Miluji Vánoce, vždy jsem je milovala, ale občas je pro mě těžké poslouchat vánoční koledy. Když je slyším, pamatuji si, jak jsem byla v nemocnici a slyšela děti zpívat vánoční koledy a myslela na to, že se budu muset rozloučit se Sophií,“ zavzpomínala na složité chvíle Nicole.

Sophii, která bojuje s rakovinou již dva roky, se daří dobře. Rok 2019 pro ni znamená naprosto nový začátek. „Sophie končí léčbu chemoterapií 31. ledna,“ uzavřela šťastná Nicole.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

frantacizek ( 29. prosince 2018 16:50 )

janapi ( 29. prosince 2018 12:28 )

Nějak jim to časově nevychází: Sofii zjistili leukémii v létě 2006 - na podzim začali s léčbou ....po dvou letech ...a v lednu 2019 léčbu končí...nevypadla jim tam 1? Jinak samozřejmě každého zachráněného života si musíme vážit....

zapletalikovi ( 29. prosince 2018 08:31 )

Je to super, že se malá uzdravuje, ale ... Množství lidí, které údajně bůh zachrání před smrtí, je přímo úměrné úrovni zdravotnictví v dané zemi. Takže asi tak...

Zobrazit celou diskusi
Další videa