Patrik (5) bojuje se zákeřnou chorobou: Lék za miliony mu může zachránit život!

Autor: chal - 
4. 1. 2019
05:35

Patrik (5) trpí jednou z nejzákeřnějších chorob, spinální svalovou atrofií. Chlapec se ale spolu s maminkou Anetou (30) rozhodně nevzdává a nemoci společně statečně vzdorují. Mladá maminka je na výchovu dvou synů sama, její životní partner Csaba totiž před třemi lety náhle zemřel. S novým lékem, který se na Slovensko konečně dostal z Ameriky ale rodině svitla naděje, že se Patrik jednou dokáže postavit na vlastní nohy.

Lékaři malému Patrikovi diagnostikovali spinální svalovou atrofii, když mu byl jeden rok, a předpovídali mu nanejvýš dva roky života. To byla pro rodinu obrovská rána. Patrikův otec Csabo prý řekl, že by klidně zemřel, pokud by to znamenalo, že bude jeho syn žít. A jak Csabo řekl, tak se také stalo. Před třemi lety mu totiž v práci selhalo srdce. Když pak zemřela i Anetina maminka, zůstala na vše mladá žena sama.

Patrik navzdory předpovědím oslavil páté narozeniny a o Vánocích navíc pod stromečkem našel vzácný dárek. „Z Ameriky na Slovensko konečně dorazil lék na Patrikovu nemoc. Je to nejdražší lék na světě, jedna injekce stojí 97 tisíc euro,“ říká Aneta listu Plus Jeden Deň.

Cena v přepočtu dva a půl milionu korun za jednu dávku je skutečně astronomická, Patrik proto musel projít sérií vyšetření a testů, než byl pro tuto léčbu schválen. „Pak nezbývalo než doufat, že léčbu uhradí pojišťovna,“ popisuje mladá maminka.

Vše naštěstí dopadlo dobře, Patrik tak dostal jako vánoční dárek naději. „Paťko musel zůstat v nemocnici v Banské Bystrici několik dní, než mu píchli první dávku. Držel se statečně a já zjistila, že je silnější a větší bojovník než já,“ říká Aneta.

Chlapec na injekci zareagoval dobře, a tak nic nebrání pokračování léčby. Aneta doufá, že injekce synovi prodlouží život, a vzhlíží k jedinému cíli. „Věřím, že se přede mnou Paťko jednoho dne postaví sám na nohy,“ uzavírá Aneta se slzami v očích.

Doporučujeme
offline ( 4. ledna 2019 10:10 )

Tak nejdražší je nejspíš tento.... https://luxturna.com

stacho ( 4. ledna 2019 09:43 )

Ždímačka vzp pan Kabátek rád pomůže....

tomik007 ( 4. ledna 2019 07:36 )

TO SPISE ASI NEJAKE PTACZI HNIZDO

dvorece ( 4. ledna 2019 07:29 )

Bravo Slovensko.

muscula ( 4. ledna 2019 06:17 )

přeji ji hodně štěstí, že jí SK pomůže. mají se dobře

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa