Zemřelo nejstatečnější miminko Česka. Maminka Nikol: Bojoval do posledního výdechu

Autor: Tomáš Koníček - 
27. 11. 2018
05:00

Šest týdnů po narození řekli lékaři rodičům malého Dominika (†4) z Ostravy, že má vzácný typ leukemie. Chlapeček s nemocí statečně bojoval a Blesk jeho příběh sledoval. Po dvou transplantacích bylo vše na dobré cestě. V září ale znovu skončil v nemocnici a v pondělí jeho srdíčko dotlouklo.

Chlapec se narodil 12. července 2014 a v necelých dvou měsících se mu po těle objevily modřiny. Verdikt lékařů zněl strašidelně: lymfoblastická leukemie. Choroba, kterou v Česku onemocní ročně asi 70 dětí, z toho jen tři až čtyři v kojeneckém věku.

Dominik strávil velkou část života po nemocnicích. Jeho nadějí byla transplantace kostní dřeně. První nevyšla, druhá se jevila dobře. Jenže letos v létě se jeho zdraví začalo horšit.  informovala na konci září jeho maminka Nikol.

Dominik už se bohužel z motolské nemocnice domů nedostal. Strávil tam poslední dva měsíce života. „Přestože je to velmi vážné, nepřestáváme bojovat. Domi se stále směje,“ uvedla Nikol pozitivní zprávu před třemi týdny. V pondělí ráno však přišla krutá rána. „V 6:40 ráno jsem odešel na druhý břeh, po obrovském boji s těžkou nemocí. Budu na vás koukat. Bojoval jsem až do posledního výdechu. Odešel jsem šťastný a s úsměvem,“ napsala maminka Nikol za svého milovaného syna a Blesku dodala: „Nad leukemií zvítězil, ale na úkor toho, že mu to zničilo tělíčko. Zevnitř...“

Co je to za nemoc?

Při lymfoblastické leukemii se v buňkách kostní dřeně množí bílé krvinky lymfocyty, které potlačují normální krvetvorbu. Nemoc se léčí chemoterapií, radioterapií, transplantací kostní dřeně nebo kombinací několika metod.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

20tina12 ( 27. listopadu 2018 22:22 )

Rodičům upřímnou soustrast.Ale kdo napsal ten název ponížil jiné rodiče kterým se stalo totéž.

dajka123 ( 27. listopadu 2018 15:40 )

Také myslím, že v hemato-onklogie v Motole a v transplantační jednotka udělaly vše potřebné. Mandát nemá tušení co taková léčba obnáší a kolík komplikací může vlivem oslabené imunity vzniknout.

dajka123 ( 27. listopadu 2018 15:33 )

Proto se mi vždy kudla v kapse otevírá, když se vyplaví nějaký pošahaný pánbičkář a začne s vymýváním mozku a tou svou osvětou. Takové věci by se neměly stávat. Rodině přeji hodně sil.

alumno ( 27. listopadu 2018 14:45 )

Podle mě je dost hnusné a bezohledné napsat "nejstatečnější miminko Česka". Miminek, která bojují o život, je bohužel spousta, a všechna jsou stejně statečná (a stejně tak i jejich rodiče).

petrw ( 27. listopadu 2018 14:10 )

spliny

Zobrazit celou diskusi
Další videa