Chvíle hrůzy zažila máma malého chlapečka na Doubravce v Plzni. Šla se synkem k lékaři do Nemocnice u sv. Jiří a v čekárně si odskočila na toaletu. Chlapci se ale nejspíš u lékaře moc nelíbilo, využil chvilkové příležitosti a mámě utekl.

Vyděšená žena okamžitě začala synka hledat.  „Zavolala na tísňovou linku a dala popis dítěte,“ uvedl policejní mluvčí Hana Rubášová. Po malém chlapci se rozjelo pátrání, on zatím v klidu vyrazil na trolejbus.

Samotného dítěte si všimnul řidič trolejbusu na zastávce MHD. „Dítě nastoupilo bez doprovodu dospělé osoby do jeho vozu,“ uvedla mluvčí městské policie Jana Pužmanová. Muž okamžitě zalarmoval strážníky.

Na místo dorazila hlídka městské policie. Strážníci dítě naložili do auta a vrátili se s ním na zastávku, kde nastoupilo. „Zjišťovali, zda tam není některý z jeho rodičů. Nikdo takový tam ale nebyl,“ řekla Pužmanová.

Strážníci si ale nedaleko všimli policejní hlídky a zeptali se, jestli chlapečka někdo nehledá. „To se následně potvrdilo. Přes muže zákona byla vyrozuměna matka dítěte, která dorazila na místo a za přítomnosti policistů si ho převzala,“ dodala Pužmanová.

Ženě spadl kámen ze srdce, malému cestovateli se na jeho výpravě nic nestalo. Policisté dali matce ještě pro pořádek dýchnout, pod vlivem alkoholu nebyla.

VIDEO: Chlapeček (2) z Brna zamknul mámu na balkóně.