Majka zemřela při porodu! Za maminkou chodí synové několikrát týdně

Autor: yks - 
2. listopadu 2018
12:26

Ode dne, kdy se museli rozloučit se svou maminkou Majkou (†33), uplynulo jen několik měsíců. Je to příliš málo na to, aby se děti a jejich táta Patrik dokázali s takovou ztrátou vyrovnat. Také proto budou letošní Dušičky pro tuhle rodinu obzvláště bolestné období.

Několikrát týdně chodí podle webu Plus JEDEN DEŇ na hrob své manželky Patrik se svými třemi synky Sebastianem, Lucasem a nejmladším Matiaskem. Jejich milovaná maminka Majka, doplatila posledního červencového dne na porodní komplikace, které zdravotníci v Považské Bystrici nedokázali účinně vyřešit. Tragický odchod prožívají podle otce všichni velice těžce.

 Nejtěžší je vysvětlovat to dětem

„Děti stále myslí na maminku. Pláčou pro ni a ptají se, proč právě ona a proč právě nám,“ svěřil se Patrik. Nyní musí dětem dělat nejen tátu, ale také zastoupit roli mámy, kterou děti chtějí zpět. „Lukášek mi řekl, že už se může vrátit, že už byla v nebíčku a ví, jaké to tam je. Jsou to velmi silná slova a někdy ani nevím, co jim mám na to odpovědět,“ zoufá si muž. 

Ani během her děti nejsou schopné pustit svoji maminku z hlavy. „Chybí jim strašně tak jako mně. I když uplynul určitý čas, jednoduše její přítomnost a milé slovo v našem bytě chybí,“ stýská si Patrik a doplní své největší přání, „Kdyby se všechno dalo vrátit zpět, aby opět mohla být u nás.“

Pravidelně za ní chodí na hřbitov

Jediné místo, kde mohou děti být Majce nablízku, se stal její hrob, kam chlapci i jejich otec několikrát týdně chodí zapalovat svíčky. Nosí jí tam i dárky, ať už jde o její milované růže nebo obrázky, které mámě děti namalují.

Patrik se nevzdává, ani nemůže, vždyť jsou tu chlapci. Na dušičky chystají Majce nový pomník ve tvaru srdce, protože také ona bude navždy v jejich srdcích. Radost může Patrikovi přinášet fakt, že jeho děti prosperují. I nejmenší Matiasko roste jako z vody. „V růstu je podle pediatričky dva měsíce napřed. Je vnímavý, často se směje a brblá si pod nos,“ řekl Patrik portálu Plus JEDEN DEŇ. On sám ještě neví, jak mu jednoho dne vysvětlí, co se vlastně stalo.

Porodní komplikace prý nikdo neřešil

Jeho žena šla posledního červencového dne do porodnice v Povážské Bystrici. Porod trval dlouho a ona si stěžovala na to, že se jí špatně dýchá. Kyslík přesto nedostala. Nakonec byl její stav tak vážný, že ji museli převézt do Univerzitní nemocnice v Martinu. Její orgány ale prošly nevratným poškozením a po 24 dnech v kómatu v kruhu své nejbližší rodiny zemřela.

 „Celou dobu byla bez kyslíku. Lékař ji ponižoval, namísto toho, aby jí pomohl,“ řekl Patrik webu Pluska.sk. Podle zjištění webu pitva prokázala, že žena zemřela následkem multiorgánového selhání. Jde o tzv. šok, který způsobuje těžký stav bezprostředně ohrožující život. Vyznačuje se tím, že jsou orgány nedostatečně zásobené krví. Nejsou tedy dostatečně vyživované, takže jejich metabolické procesy jsou chorobně změněné.

Bez kyslíku orgány nevratně kolabují

„Postupně selhávají funkce jednotlivých orgánů a orgánových systémů. Šok je nebezpečný proto, že ohrožuje funkce tzv. životně důležitých orgánů, jako je mozek, srdeční sval, játra, ledviny a nadledviny,“ vysvětlil gynekolog Peter Štánsky. Vdovec Patrik má ve věci jasno. „Podle lékaře šlo jednoznačně o selhání nemocnice. Počkáme si na vyšetření celého případu.“ dodal.

manizek ( 2. listopadu 2018 22:10 )

chtela bych rodine pomoci jak financne tak detem nejakymi darky.. prosim redakci o zaslani kontaktu na tatinka!!!

janhu ( 2. listopadu 2018 20:20 )

děti by měly znát pravdu ,že jejich maminku a stovky dalších lidí každý rok povraždil tento zrůdný režim,a téměř nikdy se oběti nedočkají odškodnění,

janhu ( 2. listopadu 2018 20:17 )

Celou dobu byla bez kyslíku. Lékař ji ponižoval, namísto toho, aby jí pomohl,“ oběti kapitalistického bezpráví každý den jak je možné ,že nejsou tyto každodenní vraždy lidí ,kapitalisty mapovány , a že není tento zrůdný režim postaven mimo zákon?

jasnovidec01 ( 2. listopadu 2018 19:58 )

ja-stana:Však přestanou, jen co dostanou odškodnění. Z.M.R.D.E !!!!škoda že tam neležíš ty, !!!po tobě by ani pes neštěknul a nikomu bys nechyběla. táhni s.r.ač.k.o do víš kam..

nemocna ( 2. listopadu 2018 17:41 )

V žádném případě dětem nezakazovat chodit k hrobu za maminkou bylo by to pro ně ještě horší, takto je to uklidní že byli co nejblíže maminky

Zobrazit celou diskusi