Majka (†33) přišla po porodu o život: Manžel už zná výsledky pitvy, které mluví za všechno

Autor: shp - 
30. 8. 2018
14:59

Neskutečná bolest a dny plné trápení. Rodina mladé maminky Majky (†33), kterou měli lékaři během porodu nechat krutě trápit, až to její tělo nezvládlo, prožívá těžké chvíle. Už ve čtvrtek se s ní naposledy rozloučí její tři milovaní synové a utrápený manžel Patrik. Ten se teď bude muset postarat sám o své děti včetně novorozence. Jak sám přiznal, hrůzu prožil opět, když mu oznámili výsledky pitvy manželky.

Tři malí bratříčkové zůstali polosirotky. Lukáška, Sebastiánka a nejmladšího Matiaska, kterému Majka stihla ještě před porodem vybrat krásné jméno, už jejich maminka nikdy nepohladí. Už ve čtvrtek se s ní naposledy rozloučí na její cestě do nebe. Milovaný manžel Patrik vše zařídil.

Nejhorší bylo říct chlapcům, že už maminku nikdy neuvidí. „Bylo to těžké, všichni jsme plakali,“ říká smutně Patrik, který se ještě před pár týdny spolu se svou láskou Majkou těšil, jak se jejich rodina rozroste o další dítě. Obrovské štěstí z očekávání třetího synka však vystřídala bolest z toho, že Patrik ovdověl.

Manželka Majka šla poslední červencový den do porodnice v Považské Bystrici. To, co se tam však podle jejího manžela dělo, je jako vystřižené z hororu. Namísto toho, aby se těšila z milovaného synečka, zůstala v kómatu. Problémy nastaly podle Patrika už na porodním sále.

Porod trval velmi dlouho a stěžovala si, že nemůže dýchat. „Celou dobu byla bez kyslíku. Lékař ji ponižoval namísto toho, aby jí pomohl,“ řekl Patrik webu Pluska.sk se slzami v očích. Během porodu byl po boku své lásky a veškerou hrůzu viděl.

Majka pak upadla do kómatu, její zdravotní stav se zhoršoval, a proto ji převezli do martinské nemocnice. I přes snahu zdejších doktorů svůj boj o život maminka prohrála. Patrikovi zůstaly jenom oči pro pláč. Teď zná už i výsledky pitvy milované manželky.

Podle zjištění webu pitva prokázala, že žena zemřela následkem multiorgánového selhání. Jde o tzv. šok, který způsobuje těžký stav bezprostředně ohrožující život. Vyznačuje se tím, že jsou orgány nedostatečně zásobené krví. Nejsou tedy dostatečně vyživované, takže jejich metabolické procesy jsou chorobně změněné.

Postupně selhávají funkce jednotlivých orgánů a orgánových systémů. Šok je nebezpečný proto, že ohrožuje funkce tzv. životně důležitých orgánů, jako je mozek, srdcový sval, játra, ledviny a nadledviny,“ vysvětlil gynekolog Peter Štánsky.

Vdovec Patrik má ve věci jasno. „Podle lékaře šlo jednoznačně o selhání nemocnice. Počkáme si na vyšetření celého případu. Teď se snažím být na blízku svým dětem a věnovat se jim,“ uzavřel otec tří synů, které bude vychovávat bez své lásky.

Doporučujeme
Voda ( 31. srpna 2018 20:53 )

 To je něco hrozného,ta žena musela neskutečně trpět.Chudáci pozustalí.Strašne neštěstí.Doktora okamžitě zavřít a nepustit ho už nikdy.

Gemmy ( 31. srpna 2018 14:51 )

Tady je to taky katastrova,pro většinu obyčejných lidí.

katkatt ( 31. srpna 2018 14:15 )

BRATIA ČESI NENADÁVAJTE NA VAŠE ZDRAVOTNÍCTVO. VÁŽTE SI ČO MÁTE U NÁS JE TO KATASTROFA. VŠADE.

hahapch ( 31. srpna 2018 02:44 )

Okamžitě doktora vyhodit z nemocnice, zbavit jej nadobro lékařského poslání a soudit za usmrcení člověka jeho vinou, být manželem tak mu rozmlátím frnák že už nikoho ponižovat nebude, pomalu jej řezat po celém těle než vykrvácí at si zažije co prožívala paní a nepomohl jí, z dětí udělal sirotky tedy polosirotky tak by jim měl do dospělosti platit, mámu jim už nevrátí a tak smrt za smrt, takový doktor nemá co dělat s pacienty a vysměchové sestry potrestat at si uvědomí jak se mají chovat k pacientům

kritick ( 30. srpna 2018 18:11 )

Bohužel, měl jsem tu povinnost být přítomen na neurologii, podotýkám soukromé, komárňanské nemocnice. Humus jak na hnoji! Absolutně neuklizené venkovní prostory, ulámané větve stromů se válely po chodnících, špína, bláto, žádná tráva, pouze plevel kam se podíváš, a ještě ani nijak neupraven, nesekáno, nekopáno, nic! Člověk se pomalu brodil v hnusu a špíně, než dorazil k tzv. nové části nemocnice. Panebože, to tam je trestný čin! Okna, přitlučená trámama, aby nešla otevírat na chodbách, obkládačky co metr jiný druh, někde pouze zabetonovaná díra po odpadlých. No a zářivky? Žádný kryty, v každém světlu místo jednoho páru pouze jedna a startér trčel z nebe na dvou drátkách. Já koukal jak vejr, že ještě dnes existuje takováhle špína a prasárna. A na pokojích zařízení ještě z 1. Republiky. Humus, humus, humus!!!! Chudák pacienti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud