Jáchym Bém dostane na Vánoce novou ruku

Autor: Jitka Stefanidesová - 
14. 9. 2011
05:00

Syn pražského exprimátora Jáchym Bém (21) čeká na novou ruku. Náhradu pravého předloktí, o které přišel pádem z Wimmerovy kašny na Uhelném trhu, očekává Bémova rodina už na Vánoce. Na protéze prý šetřit rozhodně nebudou, téměř dokonalá náhrada končetiny dorazí ze Spojených států.

Poté, co Jáchymovi museli pražští lékaři amputovat předloktí pravé ruky, odjel se léčit na prestižní kliniku do New Yorku. Špičkoví lékaři se mu tam pokoušeli rozhýbat i tři prsty levé ruky, které zůstaly po zranění téměř nehybné. „V New Yorku na klinice mám nejlepšího kamaráda, který se snaží prsty rozhýbat,“ řekl Pavel Bém s tím, že Jáchym strávil v Americe téměř celé léto a nyní začal chodit opět do školy.

„Jáchym je super. Zvládá to neuvěřitelně statečně. Chodí do školy a čeká na novou ruku, která bude nejspíš na Vánoce,“ informoval Blesk exprimátor a jedním dechem dodal, že syn ani přes svá zranění nepřestal sportovat. „Hraje pořád fotbal, ve čtvrtek si sice zvrtnul kotník, ale hlavně že to má v hlavě srovnané,“ uzavřel otec.

Jakou protézu Jáchym dostane, Pavel Bém sice neprozradil, podle informací Blesku však na náhradě šetřit nebude. „Povídá se o tom, že za protézu dá skoro milion korun,“ řekl zdroj blízký Blesku. Za tuto cenu se dá sehnat takzvaná bionická ruka. Ta reaguje na impulzy přímo z mozku a dá se s ní hýbat. „ Ruka je unikátní hned ve dvou ohledech. Je to první umělá ruku, která končetinu nahrazuje jak funkčně, tak vizuálně,“ uvedl ředitel společnosti Stuart Mead. Jedinečnost vynálezu spočívá v umístění malého motoru v každém prstu. Díky tomu se pak prsty mohou pohybovat zcela.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

penkava ( 1. dubna 2012 11:51 )

Měl radšši vlízt na nějakou holku a mohl mít obě ruce.

havel ( 16. září 2011 18:20 )

neni to zrovna adekvatní trest ale tam kde sou prachy se dá ošulit skoro všechno. on si to tatík stejně vybral z našich kapes.tim sme všichni sponzoři těch zmetkú.

cauxichti ( 15. září 2011 16:59 )

Nas.rat!!! Zednickou žíci mu tam přimontovat ať si tu kašnu opraví arciblb..

kikocolek ( 15. září 2011 03:19 )

tomik007 ( 14. září 2011 22:07 )

Pokud mu funguji jenom dva prsty, tak si v te druhe ruce sam ani nedobije baterku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa