Rusové zfalšovali záznamy ze Smolenska?!

Okolo vyšetřování letecké tragédie ve Smolensku stále přibývají skandální nesrovnalosti.
Okolo vyšetřování letecké tragédie ve Smolensku stále přibývají skandální nesrovnalosti.  (Autor: Fakt.pl)
Autor: INT, oj - 
1. července 2010
16:49

Pilot polského letadla Jak-40, které na letiště ve Smolensku přistálo necelou hodinu před speciálem Lecha Kaczynskeho, dosvědčil, že na záznamech není vše. Podle jeho výpovědi slyšel komunikaci mezi kontrolní věží a  prezidentským tupolevem, která v protokolech chybí.

Okolo katastrofy ve Smolensku už bylo mnoho skandálních nejasností. Teď se objevila další. Podle svědectví pilota letadla Jak-40 řídící věž informovala posádku tupolevu, že ani ve výšce 50 metrů nebude v husté mlze přistávací dráha viditelná a vyzvala je k odletu.

Rusové manipulovali se záznamy?!

Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného. Je ale zarážející, že se nic podobného neobjevilo v záznamech a přepisech komunikace mezi kontrolní věží a posádkou tupolevu. Další důkaz toho, že ruští vyšetřovatelé v čele s Vladimirem Putinem, se záznamy manipulovali.

Polská strana již dříve vyzvala ruské vyšetřovatele aby skandální nesrovnalosti v protokolech vysvětlili. Žádných odpovědí se ale zatím nedočkali a místo toho pochybností stále přibývá. Chybějící záznamy totiž nejsou v žádném případě první skandál.

rosomak ( 1. července 2010 22:30 )

Poláci byli u přehrávání skříněk, v letadle měli ještě jeden rekordér. Pod protokoly jsou podepsány obě strany - tj. Poláci stvrdili platnost přepisu. Jestli pilot Jak-40 něco takového slyšel, tak to bylo spíše vůči IL-76, který se po komunikaci s věží rozhodl přístát na záložním letišti.

Zobrazit celou diskusi