Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Matka pilota: Můj syn Kaczyńskeho nezabil!

Matka pilota nedkokáže unést, že se vyšetřovací komise, řízená ruskými státními silami, snaží pošpinit jméno jejího syna.
Matka pilota nedkokáže unést, že se vyšetřovací komise, řízená ruskými státními silami, snaží pošpinit jméno jejího syna.  (Autor: Fakt.pl)
Autor: Fakt.pl, oj - 
28. května 2010
21:17

Bolest a zoufalství, které musí cítit matka Arcadiuse Protasiuka (36), pilota polského prezidentského letadla, si asi nedovede nikdo představit. Především potom, co se ruští vyšetřovatelé pokouší z jejího syna udělat obětního beránka a všechnu vinu svalit právě na něho.

Lucyna Protasiuk (59) je přesvědčena, že její syn by nikdy neriskoval životy svých cestujících, jak tvrdí Edmund Klich, šéf ruské komise, která vyšetřuje příčiny katastrofy ve Smolensku.

Ruská komise hodila veškerou vinu na piloty

Plukovních Klich totiž ve čtvrtek obvinil piloty tupolevu přesto, že vyšetřování ještě neskončilo. Podle něj udělali hned několik chyb. Nejhorší bylo, že nerespektovali varování a podle vyšetřovatele za to nese největší vinu hlavní pilot, kterým byl Arkadiusz Protasiuk.

„Je to nesmysl, tohle o mém synovi může říct jen ten, kdo ho vůbec nezná. Můj syn miloval život a svou rodinu. Byl zkušený pilot a takhle fatální chybu nemohl udělat. Je to noční můra,“ zaručila se za syna Lucyna Protasiuk.

Ze syna chtějí udělat obětního beránka

Bolest a zoufalství po ztrátě syna rodiče ještě nepřekonali, ale musí se naučit žít i bez něho. Čas jednou všechny rány zahojí. Nedokážou se ale vyrovnat s tím, že se někdo snaží poskvrnit vzpomínku na jejich milovaného syna. „To se prostě nedá vydržet,“ plakala matka. Má strach, že její syn a zbytek posádky tupolevu budou vyšetřovací komisí, řízenou ruskými politickými silami, předhozeni jako obětní beránci. „Teď hledají viníka a nejjednodušší je pro ně hodit to na piloty. Nenechte je zničit dobré jméno polských pilotů“ žádá paní Protasiuk, pro kterou bude její syn už navždy ztělesněním spravedlnosti.

Zdroj: Fakt.pl

anasyi ( 31. května 2010 15:14 )

pokud mas nejake spojeni na polaky zijici v cizine,zeptej se jich na jejich nazor.nechte uz piloty na pokoji.Dekuji

kybella ( 29. května 2010 09:18 )

se nikdy nedozvíme,to je naprosto jisté.To by to letadlo muselo spadnout někde jinde a to ještě kdoví jestli.Takže všechny naše spekulace o tom,jak to bylo nebo nebylo,jsou a budou opravdu jen spekulace.My můžeme mrtvým jen přát klid a pozůstalým projevit upřímnou soustrast.

jos54 ( 29. května 2010 09:09 )

Pokud splujezdec blbě kafrá řidičovi do řízení auta a ten se vybourá - kdo je vinnen? Řidič. A tak to je bohužel i v letadle, vlastně tím víc to tam platí. Je těch kluků hrozná škoda, ale v jejich věku měli ještě někde prohánět stíhačky a ne pilotovat vládní túčko. Blafům, že pilotoval generál nevěřím - pokud by ještě byl aktivním pilotem, tak rozhodně ne dopravního letadla. To, že mohl pilotům do řízení blbě kafrat, to si dovedu živě představit. Takže to shrnu - piloti nejsou nevinní a Kaczynski nebyl masový vrah. Vzduďte se.

Shelby16 ( 28. května 2010 23:43 )

teď to na ně chtějí sprostě hodit, přitom masový vrah Kaczynský a ten jeho kamarád-papaláš generál tlačili na přistání za každou cenu v mlze a na krátké nevyhovující dráze ! a neuvěřitelně prudili a stresovali piloty a dávali jim nesmyslné příkazy ! To howado Kaczynski s tím generálem - doufám, že se teď smaží v pekle.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud