Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Schůzka ministrů zahraničí NATO v Praze: Akce na Hradě a v Černínu vyjde na 100 milionů

Autor: ČTK - 
6. února 2024
20:59

Praha bude v květnu hostit schůzku ministrů zahraničí zemí NATO. Na jednání se sejdou špičky západní diplomacie, očekáván je i americký ministr zahraničních věcí Antony Blinken, uvedl dnes server Seznam Zprávy. České ministerstvo zahraničí podle něj počítá na akci s rozpočtem 100 milionů korun.

Schůzku ministrů zahraničí zemí Severoatlantické aliance bude podle šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti) největší alianční akci v Česku od summitu NATO v roce 2002. „Její konání zdůrazní, že se Česko aktivně podílí na vizi bezpečnosti západního světa, a tedy i naší bezpečnosti. Zadruhé ministeriáda podtrhne, že jsme jako Česko připraveni do NATO investovat. A to jak politicky, tak finančně,“ uvedl Lipavský.

Finančně se na setkání mají podílet ministerstva zahraničí, obrany a vnitra. „Pracujeme s rozpočtem 100 milionů korun. Konečnou částku ale ještě nevíme,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová Seznam Zprávám. Podle serveru se mají jednání špiček západní diplomacie konat v Černínském paláci, který je sídlem ministerstva zahraničí, a na Pražském hradě.

Česká republika letos slaví 25 let od vstupu do NATO. Symbolickým vyvrcholením připomínkových akcí se stane výjezdní zasedání Vojenského výboru NATO, který se sejde v Praze 13. až 15. září. V Česku se zasedání náčelníků generálních štábů aliančních zemí uskuteční poprvé, zúčastnit se ho má zhruba 350 zahraničních hostů. Neformálně se ho má zúčastnit také prezident Petr Pavel, který byl předsedou nejvyššího vojenského orgánu NATO mezi lety 2015 až 2018.

Video  Petr Pavel v Bruselu: Dorazil s manželkou Evou, vítal ho i šéf NATO Stoltenberg  - Blesk - Anna Marie Bukovanská
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Uživatel_5522193 ( 11. února 2024 13:16 )

Zajímavé jak lítají milióny,kdepak je stále berou,ministr financí musí být Žito kouzelník 😂

Miloslav Podhola ( 7. února 2024 13:13 )

Upravme trochu přísloví;"Kdo na občanech šetří, má pro sebe za tři!"

Soliter56O ( 7. února 2024 06:41 )

Celkem zbytečná záležitost ... Nejdříve si vyslechnou pokyny ministra zahraničí USA, pak se mu hezky pokloní a to bude celé ... )))))

bleskovka ( 7. února 2024 02:54 )

Zbytečně placení kašpárci,kolikrát tam padne jméno Ukrajina.

Jirik-ta ( 6. února 2024 23:22 )

skromné žití.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa