Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

„Punková pocta“ Schwarzenbergovi (†85): Karel žije dál. Kdo všechno zahraje v Lucerně?

Autor: ČTK - 
4. prosince 2023
17:09

Na akci Karel žije dál, která 9. prosince doprovodí pohřeb Karla Schwarzenberga, v pražském Lucerna Music Baru zahrají Garage & Tony Ducháček nebo Už jsme doma. K uctění památky bývalého šéfa diplomacie, poslance či senátora Schwarzenberga dále vystoupí Eva Turnová a Lucia Piussi, Monika Načeva, Michal Koval, Horňácká muzika Petra Mičky, James Harries, Tornado Lue nebo Karpatské Chrbáty. S dalšími interprety produkce ještě jedná. ČTK o tom dnes za organizátory informoval Marek Pražák.

Schwarzenberg, příslušník jedné z nejstarších šlechtických rodin v Evropě, zemřel v neděli 12. listopadu ve Vídni, kde byl poslední dny hospitalizovaný kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. Schwarzenbergova rakev bude vystavena pro veřejnost od středy 6. prosince do pátku 8. prosince v kostele maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem v Praze. Pohřeb se uskuteční v katedrále svatého Víta na Pražském hradě v sobotu 9. prosince v poledne.

„V návaznosti na ceremonii se státními poctami událost Karel žije dál připravuji přátelé a bývalý tým Schwarzenbergovy prezidentské kampaně. Navazují na jeden z kampaňových motivů od výtvarníka Davida Černého, který se inspiroval sloganem Punk's Not Dead,“ uvedl Pražák.

Hudební koncert není jedinou aktivitou, která se v Lucerně připravuje. V galerii bude výstava fotografií Schwarzenberga a fotografie se budou promítat i v přilehlých prostorách.

V kině Lucerna promítnou snímky ze Schwarzenbergova života.Ti, kdo se na akci pro velký zájem přímo nedostanou, budou moci zhlédnout koncertní vystoupení na velkoplošné obrazovce, která bude umístěna v pasáži Lucerna.

„Akci připravujeme jako velké setkání. Právě setkávání nejrůznějších lidí a jejich propojování je to, co Karla Schwarzenberga opravdu naplňovalo,“ sdělil za organizátory Martin Kotas.

„Punková pocta“ se uskuteční od 16:00 do 22:00 a naváže na smuteční obřad. Rodina přijala nabídku na možnost pohřbu se státními poctami. „Ceremonie nemá významné prvky státního pohřbu. Kancelář prezidenta republiky zajistí prostory Hradu a Hradní stráž, dále zajistí protokolární náležitosti spojené s případnou návštěvou zahraničních hlav států,“ řekl serveru Seznam Zprávy ředitel komunikace Pražského hradu Vít Kolář.

Video  Topolánek o vládnutí se Schwarzenbergem: Smsky na papírkách, tajná zbraň hromadného ničení i lovení ryb granátem  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Uživatel_5650027 ( 4. prosince 2023 22:53 )

Tony Ducháček ještě žije? Už jsme doma? No mladí půjdou pařit na hudbu dědečků a babiček!😁 Vnuci mi "zabavili" mé LP, vinyl z 90-tek, bezva chudák babička!😉😂

Rybik Rybik ( 4. prosince 2023 21:29 )

Kde je Koller a spol.?
Asi se všichni co ho adorovali, naštvali za tu jeho podporu Ferimu, teď se styděj za to jak mu skočili na špeka.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa