Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Tajemství první řady na inauguraci: Prezidentský pár, synové a záhadná žena v zeleném

Autor: Jakub Kopřiva - 
11. března 2023
05:00

Čtrnáct hodin a patnáct minut neměla naše země prezidenta. Pak ve Vladislavském sále Petr Pavel (61) složil ústavou předepsaný slib a stal se v pořadí čtvrtou hlavou samostatné České republiky. Čtvrtkem se tak upsal k pětileté službě na Hradě. A nenápadně během ceremoniálu ukázal, jakou rodinu si s sebou přivádí.

V první řadě na jedné straně manželé Zemanovi, Klausovi a Dagmar Havlová, na druhé straně nejbližší prezidentova rodina, za nimi osm stovek hostů, politiků, podporovatelů, velvyslanců...

Krátce po druhé hodině odpoledne pak vešel po boku manželky Evy do Vladislavského sálu Petr Pavel, aby na společné schůzi obou komor Parlamentu složil slib a stal se prezidentem. Už jeho průchod dlouhou uličkou provázel potlesk většiny hostů v sále.

Další pak následoval, když ho šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (38, TOP 09) uvítala jako prezidenta. Pavel pak s rukou na ústavě přednesl slib, který stvrdil potřesením rukou předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (62, ODS). Následoval podpis, státní hymna a nad Prahou zaburácelo 21 salv z děl.

V první řadě byla rodina. Je tak pravděpodobné, že dáma v zeleném by mohla být dcera Eva a vedle její partner.

Kdo je kdo v rodině Petra Pavla? Kdo je kdo v rodině Petra Pavla? | Jiří Koťátko, Reprofoto ČT

Prezidenti, kam se podíváš

Ve Vladislavském sále byli hosty inaugurace také dva Pavlovi předchůdci na Hradě – Václav Klaus (81) a Miloš Zeman (78) s manželkami. Vedle nich pak usedla vdova po Václavu Havlovi (†75) paní Dagmar (69). Prezidentská řada pak ocenila potleskem řeč svého nástupce v úřadě. Ale zatímco Zeman slovům Pavla zatleskal celkem vehementně, Klaus novou hlavu státu ocenil jen pár vlažnými potlesky.

Video  Inaugurace Petra Pavla: Česko má nového prezidenta  - Česká televize/Blesk
Video se připravuje ...

illenne ( 12. března 2023 10:58 )

Je každého věc, jak se obléká, ale je fakt, že paní Eva v zeleném kabátku a béžových kalhotách by vypadala mnohem lépe v šatech, nebo kostýmku. Možná jen nedostatek času jí bránil v tom, aby se jinak oblékla. Kabátek je hezký, ale možná s tmavě modrými nebo černými kalhotami by vypadal o hodně lépe.

padrino ( 12. března 2023 03:53 )

A co kancléřka pí.Vohralíková, která se stýkala s kontroverzním Hlubučkem. Vildumetzová se musela kvůli podobnému případu vzdát funkcí, Slepenec jí vyštípal, že Jurečko. 😡 Inu, všichni jsme si rovní......🤢. Cituji: Vildumetzová: minulý týden tvrdila, že se s Nemrahem viděla vždy jen za přítomnosti manžela a nikdy s ním neřešila nic obchodního nebo pracov­ního­....­....Voh­ralí­ková: Svoji známost s Hlubučkem nepopírá a dává ji do souvislosti se svým působením na České zemědělské univerzitě a s Hlubučkovým starostováním v Lysolajích. Fotku z Litomyšle zdůvodňuje tím, že tam byl Petr Hlubuček se svým přítelem pozvaný na festival, potkali se a Hlubuček se podle ní „rád fotil s každým...“
http­s://ww­w.par­lamen­tnilis­ty.cz­/are­na/mo­nitor­/Ale-ale-ale-K-Pavlovi-miri-Vystrcilova-zlobaba-s-jeste-desivejsi-povesti-a-minulosti-725058

1917 ( 11. března 2023 22:33 )

A překvapuje někoho "vlažný" potlesk Klause? Ten přece tleská jen sobě samému!

turista.z. ( 11. března 2023 22:05 )

Mozna venćila psa, ale zabloudila..?

Borneo ( 11. března 2023 21:16 )

Ta ženská v zeleném byla fakt trapná. Oblečená jako by šla venčit psa a ne na slavnostní ceremoniál. Neuvěřitelné!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa