Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Oběd Pavlových a Zemanových na Hradě: Vývar, svíčková a klíč od klenotů

Autor: ČTK, simao - 
9. března 2023
15:03

Ve Zlaté jídelně Pražského hradu poobědvali dnes Petr Pavel a Miloš Zeman s manželkami Evou Pavlovou a Ivanou Zemanovou. Servíroval se vývar a svíčková.

Obědem zvoleného prezidenta Petra Pavla s dosavadním prezidentem Milošem Zemanem začal ve 12:00 na Pražském hradě program související s dnešní Pavlovou inaugurací.

Na oběd byly v programu vyhrazeny necelé dvě hodiny. Na začátku setkání měl končící prezident svému nástupci symbolicky předat Řád bílého lva a Řád Tomáše Garrigua Masaryka, jejichž bude podle zákona nositelem. Předal mu i prezidentský klíč od Korunní komory, ve které jsou uchovávány mimo jiné korunovační klenoty.

Zemanův druhý pětiletý mandát skončil o půlnoci, Pavel se funkce prezidenta ujal složením slibu ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Zeman se společně s chotí Ivanou zúčastnil i Pavlovy inaugurace. Do Vladislavského sálu přišel společně s Václavem Klausem či Dagmar Havlovou.

22:51
9. 3. 2023

To bude z našeho online zpravodajství z inaugurace Pavla a konce Zemana vše. Nadcházejícím krokům nového prezidenta se ale i nadále budeme věnovat na Blesk.cz.

22:29
9. 3. 2023

Pokud se nevyskytnou žádná podezření na další nesrovnalosti na Hradě, nebude prezident Petr Pavel vyvolávat novou prověrku. „Nemá smysl takový audit zadávat, pokud bychom neměli nějaká vážná podezření,“ řekl Pavel k případné nové prověrce na Pražském hradě. Pokud by podnítil kontrolu NKÚ, zahájení procesu by podle něho trvalo řádově měsíce až půl roku, další měsíce by trvala samotná prověrka. „Případné výsledky bych se dozvěděl koncem tohoto roku nebo na začátku příštího,“ podotkl Pavel, který se dnes odpoledne ujal složením slibu funkce hlavy státu.

22:00
9. 3. 2023

Pavel zopakoval, že k týmu, který se tvořil za jeho předchůdce ve funkci Miloše Zemana v posledních deseti letech, neměl důvěru. Po zvolení prezidentem, kdy se stal chráněnou osobou, proto Pavel požádal o ochranu od lidí, kterým důvěřoval více, řekl. „Považoval jsem to za celkem logický krok, ne za nějaké naprosté odmítnutí práce útvaru prezidenta,“ podotkl. „Předpokládám, že si řadu věcí vyjasníme,“ uvedl ke schůzce s Balážem. „Vzhledem k tomu, že od zítřka už mě bude hlídat útvar ochrany prezidenta, tak to svědčí o tom, že tady k nějakému vývoji už došlo,“ doplnil.

Zobrazit celý online

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

bursik ( 9. března 2023 17:51 )

Boty nového prezidenta barevné neladí s modrým oblekem Vypadají jako spinave

JaNat ( 9. března 2023 16:40 )

Paní Zemanová se nikam necpala a že je krev a mlíko, tak v jejich letech to zas není sranda udržet si štíhlou postavu. Byla to milá paní, která nikomu neublížila, pracovala snad ze všech prvních dam nejvíce, nevystavovala se, neměla potřebu se zviditelńovat. Díky ní přežili Klokánci, pomáhal kde se dalo.

Jiří Zvěřina ( 9. března 2023 16:29 )

Prosím fotografie Zemana už ne, už NIKDY.... Děkuji...

nick55 ( 9. března 2023 15:53 )

Na fotce 25,26 Dejdar, Holubová, na konci Svěrák - tyhle vtěrky se vecpou všude. Paní Pavlové to sluší, je konec tristních pohledů na almaroidní Zemanovou

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa