Pondělí 3. října 2022
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Oblačno, déšť 16°C

Kníže a Zeman u jednoho stolu! Schwarzenberga poprvé hostili v Lánech, co řešil s prezidentem?

Autor: ČTK - 
17. srpna 2022
18:23

Prezident Miloš Zeman se dnes v Lánech sešel se svým protikandidátem z boje o prezidentský úřad v roce 2013, bývalým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle Schwarzenberga přišlo podobné pozvání na oběd do Lán poprvé. Schůzku označil za příjemné sousedské setkání, politiku neřešili. V pondělí Zeman se svou manželkou Ivanou v Lánech hostili bývalého prezidenta Václava Klause s chotí Livií.

Zeman se sešel se Schwarzenbergem podle fotografií před lánským zámkem. Ovčáček ČTK sdělil, že šlo o přátelské setkání spojené s obědem.

„Pan prezident velmi rád pozval Karla Schwarzenberga do Lán, aby spolu debatovali o současném dění. Určitou neformálnost schůzky podtrhuje krásné prostředí zámeckého parku,“ uvedl.

Podle Schwarzenberga přišlo pozvání na oběd do Lán poprvé za Zemanovo funkční období, podobná schůzka se v minulosti neuskutečnila.

„Bylo to příjemné sousedské setkání s kultivovanou konverzací o dějinách, vývoji v posledních letech a podobně. Žádné politické a jiné otázky jsme neřešili,“ sdělil ČTK prostřednictvím Filipa Štědrého ze své kanceláře.

Zeman se utkal s tehdejším ministrem zahraničí Schwarzenbergem v roce 2013 během první přímé volby prezidenta. Oba postoupili do druhého kola, ve kterém Zeman získal 54,8 procenta hlasů.

Kampaň tehdy doprovázely ostré střety. Názorové rozpory pokračovaly i v dalších letech, kdy stál Schwarzenberg v čele politické strany TOP 09.

Video  Karel Schwarzenberg po 2. kole prezidentských voleb. Vyhrál jeho rival Zeman.  - Petr Soukup
Video se připravuje ...

hadrapIan ( 19. srpna 2022 07:50 )

Podle klasickeho postoje by se dalo říct, ža chčí do živáku.

hadrapIan ( 19. srpna 2022 07:48 )

A ty neumíš googlit? Je toho o ní na netu víc než dost.

kokeš ( 18. srpna 2022 18:19 )

Á ktý jecho kníšecí mílsot pójete tomů?

idneska ( 17. srpna 2022 23:59 )

měls jim mamlas poslat srdéčka

idneska ( 17. srpna 2022 23:57 )

inkluzní dědci si uspořádali sjezd - hlavní bod programu - aby se pak stihlo bez troušení hnědého po jízdní dráze

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa