Sobota 8. října 2022
Svátek slaví Věra, zítra Štefan / Sára
Polojasno 19°C

Michálek: Turisté dělají ostudu v převlecích za dilda, omezme Airbnb! A rýpnul si do Pospíšila

Autor: for - 
7. srpna 2022
05:00

Poskytovatele krátkodobých pronájmů čeká změna. K projednávání se dostává zákon, který bude platformy jako Airbnb regulovat a jejich poskytovatelům bude dávat zákonem jasně daná pravidla. Podle předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka to pomůže hlavně obyvatelům měst, kde mají s krátkodobými pronájmy problémy - a to kvůli hluku, ale i kvůli kontroverznímu chování turistů, kteří narušují pohodu města pochodem v převlecích, jež nápadně připomínají sexuální pomůcku či samotný penis. Michálek v rozhovoru pro Blesk Zprávy okomentoval také kauzu Dozimetr, jež hluboce zasáhla jejich volebního koaličního partnera - hnutí STAN.

Jak bude novela vypadat, co přinese nového?

Naším hlavním cílem je, aby ta pravidla byla vymahatelná. To znamená, že když jsou stanovené povinnosti pro to, jak má ubytování vypadat a kde se má poskytovat, tak aby to tak skutečně bylo. Aby se skutečně dodržoval noční klid, aby se ti lidé v reálu vyspali a nebyl nepořádek v domě.

Na semináři k zákonu vystupovali lidé bydlící v centru Prahy, například na Praze 1. Ukazovali fotky, jak jim tam chodí turisté převlečení za penis a dilda. A že ani jejich děti se tam nemůžou kvůli tomu nepořádku vyspat. Aktuálně pak není možnost postihovat v podstatě nikoho za to, že tam tropí takovýto nepořádek. Takže my říkáme, že Airbnb je skvělá myšlenka, ale současně se nemůže zvrhnout na to, že Praha funguje jako Disneyland, kde nejsou žádná pravidla, ale zábavní park na jedno použití.

Když tu mluvíme o lidech oblečených jako penis, nechodili by tací takhle převlečení i v případě, že by bydleli v hotelu? Jsou prostě na dovolené…

Pokud někdo dělá něco v hotelu, kde to neobtěžuje sousedy, protože je ten celý dům zkolaudovaný jako hotel, tak je to podnikání. Je tam nějaká recepce, je tam hoteliér, který si dokáže udržet základní pořádek. V těchto domech nic takového bohužel není a lidé nemají žádnou možnost, jak se domoci práva. Díky našemu návrhu bude takovýto druh nepořádku, který způsobí profesionální podnikatel v ubytování, postižitelný jako přestupek. A pokud ani opakované pokuty za přestupky nebudou stačit, tak se jim bude moci

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa