Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Exprezident Václav Klaus (80) je znovu v péči lékařů: Infuze v Motole

Autor: jko, trm - 
27. listopadu 2021
15:05

Bývalý prezident Václav Klaus (80) má stále zdravotní potíže. Kvůli nim musí podle informací Blesku opakovaně docházet na urologii do nemocnice v pražském Motole. Problémy měla bývalá hlava státu už v září. Tehdy byl Klaus hned třikrát krátce hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici.

Klause dál provází zdravotní trable. Nově o něj ale pečují lékaři v Motole, podle zdroje Blesku někdy zůstane na nemocničním lůžku i přes noc. „Prezident Klaus má v rámci své léčby předepsaná antibiotika, která jsou podávána žilně. Opakovaně proto musí docházet do nemocnice,“ řekl Blesku mluvčí Klausova institutu Petr Macinka. Co přesně bývalého prezidenta trápí, ale neupřesnil.

Na konci září strávil Klaus více než týden na urologické klinice Ústřední vojenské nemocnice. Tehdy šlo už o třetí letošní hospitalizaci. Klaus strávil v nemocnici předtím dvě noci druhý zářijový víkend, následně se v úterý 14. září do péče lékařů vrátil. Z ÚVN byl propuštěn v pátek 17. září. Tehdy při odjezdu řekl tehdy novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím.

Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

Video Klaus se vrátil do nemocnice: Kontrola tlaku a návštěva Zemana - Blesk

UFO1 ( 28. listopadu 2021 06:37 )

on má tu dobrou vcelicku

UFO1 ( 28. listopadu 2021 06:35 )

jen by druhý takový důchodce neměl ležet vLanech za peníze neúměrně lezení.zvoleni politici stále ignorují čl 66, budou v dalších volbách též ignorování!!!

V obcích s vítězstvím ODS stále řádi starostové ANO,co se vlastně v politice děje?že by vláda jedné strany

1912 ( 28. listopadu 2021 05:52 )

šel se nechat napumpovat elixírem mládí

vrsrvrsr ( 28. listopadu 2021 04:25 )

Jen ať si ho tam už nechají a starají se o něj, aby nezamořoval vzduch těmi svými kydy...

nazca ( 28. listopadu 2021 00:43 )

Nestrašte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa