Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Trest za Janouška: Kárná žaloba na soudkyni, která "nezabásla" lobbistu

Autor: ČTK - 
20. října 2021
13:50

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou kvůli přerušení trestu lobbisty Romana Janouška (52).

„Důvodem je, že soudkyně při své rozhodovací činnosti v postavení předsedkyně senátu ve věci vedené u Krajského soudu v Brně postupovala v rozporu se zjištěným skutkovým stavem a v rozporu s trestním řádem a nijak nereflektovala na skutečnosti zjištěné například Vrchním soudem v Praze či Vrchním státním zastupitelstvím v Praze,“ sdělil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky.

Na smrt nemocný lyžoval

Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Soudu byly předkládány lékařské posudky, podle kterých Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Jenže Janouška novináři nachytali například na lyžování rakouských Alpách, chodil na plovárnu nebo jezdil na kole…

Za mříže se Janoušek vrátil letos v červenci poté, co olomoucký vrchní soud rozhodl, že Janouškův zdravotní stav nebrání jeho pobytu ve vězení.

VIDEO: Bývalý primátor Prahy Pavel Bém: odposlechy BIS o Kolibříkovi (přezdívka R. Janouška) byly sestřihané.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa