Středa 28. říjen 2020
Oblačno, déšť 10°C

Průzkum: ANO ztrácí procenta, Babiš bez koaličního parťáka. ČSSD a KSČM mimo Sněmovnu

Autor: ČTK - 
18. října 2020
19:15

Pokud by se v září konaly volby do Poslanecké sněmovny, získalo by poslance jen sedm stran. V současné Sněmovně jich přitom sedí devět. O posty by přitom přišly levicové KSČM a ČSSD. Volby v září by podle volebního modelu agentury Kantar CZ vyhrálo ANO, dál ale ztrácí. 

Proti srpnu přišlo ANO o tři procentní body, aktuální zisk Babišova hnutí 24,5 procenta je nejhorší výsledek od voleb v roce 2017.

Druhé místo drží s 19 procenty Piráti a třetí ODS se ziskem 13,5 procenta, obě strany si mírně pohoršily. Na čtvrté místo se dostalo Hnutí STAN, které od srpna posílilo o tři procentní body na 9,5 procenta.

Hranici pěti procent, která je nutná pro vstup do Sněmovny, překročilo sedm politických uskupení. Volební model dnes zveřejnila Česká televize.

Video Pekarová Adamová: Chceme poslat ANO do opozice. Střední Čechy ukázaly, že se porazit dá a je v personální nouzi - Facebook TOP 09

Hnutí SPD si proti srpnu pohoršilo o jednu pozici, s totožným ziskem osmi procent by v září skončilo páté. Další čtyři strany se pohybují na hranici vstupu do Poslanecké sněmovny. Potřebných pět procent hlasů by podle modelu překročila KDU-ČSL, která posílila o dva procentní body na šest procent. O půl procentního bodu na 5,5 procenta hlasů si polepšila také TOP 09.

Do dolní komory parlamentu by se v září nedostala KSČM - její podpora 4,5 procenta je stejná jako v předchozím modelu. Koaliční ČSSD ztratila 1,5 procenta, nyní by ji podpořila 4 procenta respondentů. Pod hranicí vstupu do dolní komory parlamentu nadále zůstává Trikolóra, která ale o půl procentního bodu posílila, podpořila by ji tři procenta voličů.

Statistická chyba volebního modelu se v aktuální vlně měření pohybuje u stran s nízkým ziskem v rozmezí +/- 1,1 a u stran s vysokým ziskem až 2,8 procentního bodu. Průzkum se konal od 21. září do 9. října a účastnilo se ho 1200 respondentů.

Video Babiš o volbách: Fantastický výsledek. ANO vyhrálo v 10 krajích - Blesk TV - Jan Jedlička

pokrok ( 22. října 2020 20:26 )

Mě dělá radost,- když vidím ty Babišovy netopýří uši,-
a ten jeho čapí zobák .
O zmijovce na jeho hlavě - ani nemluvě

pokrok ( 22. října 2020 20:22 )

Ty nemůžeš být volič - protože jsi " V ůl " !
Čau a pozdravuj své rodiče -
otce býka a matku krávu

marmat ( 22. října 2020 19:32 )

zdenekk: Naprosté většině došlo, kdo dělá jen ROZVRAT, aby zakryl mega-tunely

marmat ( 22. října 2020 19:29 )

Pro 40% plynule mezi pučisty

marmat ( 22. října 2020 19:27 )

Tento objednaný průzkum ČT1 se překlápí z měsíce na měsíc....
má jednu netransparentní "munici"
Voliči ANO se mu nepro­půjču­jí..­..ne­bo řeknou radši Trikoloru, aby měli klid...
A to i proto, že kamarád má jinej názor na ANO

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud