Pondělí 26. říjen 2020
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Polojasno 14°C

Komunističtí pohlaváři uniknou trestům. Žalobce zastavil stíhání Štrougala i Vajnara

Autor: ČTK - 
23. září 2020
10:13

Státní zástupce zastavil stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích. Uvedl to šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Někdejší generální tajemník Komunistické strany Československa Milouš Jakeš letos v srpnu zemřel. Bývalý předseda vlády Lubomír Štrougal a exministr vnitra Vratislav Vajnar pak podle Lelka trpí duševní chorobou, která jim trvale znemožňuje chápat smysl trestního stíhání.

Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil stíhání loni v listopadu. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Rozhodnutí o zastavení stíhání zatím není pravomocné.

Stíhání iniciovala svým trestním oznámením Platforma evropské paměti a svědomí, která se zabývá objasňováním zločinů totalitních režimů. Obvinění se opíralo o nově nalezené archiválie, které podle kriminalistů dokazují, že státníci měli informace o střelbě na hranicích a že přímo dávali pokyny ministrům, jaké právní předpisy mají přijmout.

Alucard ( 26. září 2020 09:36 )

Jestli tobě podobní, tak je to pořád málo 🖕

Alucard ( 26. září 2020 09:33 )

A v té besedě děláte z toho dobytka abstinenta že? A pak se divíte že lidi nadávaj když takovým přiblblům co nic neumí a ještě lžou pořád přidávají peníze 🤣😂🤣

Santusak ( 26. září 2020 09:25 )

NOjo,,to pravda jest,,jenze,...muze byt daleko hur!! Proto je treba HaWloidy,jako jsi treba ty origos odstavit od koryt a hnat sFinskym krokem!!

Santusak ( 26. září 2020 09:22 )

Jaky lagry, tajtrliku?? Ja zadny nikdy nevidel ,no, a lotry je treba nekde zamestnat at nemaj blby myslenky,,to plati furt!! Ty si vsimej tech "Humanich vrazd",,zazil si nekdy za komousu aby lidi nemeli dat detem co na svacinu nebo milion exekuci rocne==? Ty jsi HaWloidni zblblik, jinak to nevidim,,dobre ti tak!

levice-je-smegma ( 25. září 2020 18:43 )

Chápeme tě, stýská se ti po komunistických lágrech, po komunistických vraždách. Jdi volit estébáckého komouše Babiše, jo ty jako německý komouš nemáš nárok. Nacisti jako ty byli jen slabý odvar komoušů, tak si jsi hajlovat, uleví se ti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud