Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Zemanův muž bude řešit za ČR napjaté vztahy s Ruskem. Stane se zmocněncem vlády

Autor: ČTK - 
20. července 2020
18:41

Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák bude zmocněncem pro konzultace s Ruskem. Schválila to dnes vláda. ČTK to sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) už dříve uvedl, že plánované konzultace mají pokrýt celou šíři česko-ruských vztahů a nevěnovat se pouze dílčím aktuálním sporným záležitostem. Rudolf Jindrák podle něj významně přispěl k dojednání česko-německé deklarace.

Jindrák už dříve řekl, že návrh na jeho jmenování je výsledkem debaty mezi prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO), vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a Petříčkem.

Video  Jeřáb odstranil sochu maršála Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6, 3. dubna 2020.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Jindrák zdůraznil, že jednání povede v úzké spolupráci s ministerstvem zahraničních věcí a případně s dalšími členy vlády, kdyby se obsah debaty týkal jejich resortu.

Video  Projev Miloše Zemana na americké ambasádě  - Blesk TV
Video se připravuje ...

panda82 ( 21. července 2020 09:02 )

Kolik stojí Česko ta nevraživost, to uteklo kšeftu, a nejen Vítkovice by mohly vyčíslit, západním firmám spadly do klína, no jo ale urážky jsou milejší, ale politici tohle nepochopí, že kšeft je kšeft, a vůbec Piráti jsou v udávání experti, ještě ,že ten co se v EU dostal přes pazury,

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud