Mela ve Sněmovně: Kalousek vyhazoval transparent, Volný chtěl podpořit Zemana

Autor: ČTK - 
7. července 2020
17:30

O rozruch ve sněmovním jednacím sále se v úterý postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.

Volný před řečnický pult umístil transparent s nápisem All Lives Matter (Na všech životech záleží). Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek transparent několikrát vynesl ven z jednacího sálu, do něhož se ale zase vrátil.

„Nikomu neupírám právo na jeho názor,“ řekl Kalousek. Nemá ale podle něho být doprovázen plakáty.

Situaci uklidňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), podle kterého není zakázáno takové pomůcky používat. Poslance vyzval, aby se navzájem respektovali. Na několik minut jednání Sněmovny přerušil.

Předseda Trikolóry, nezařazený poslanec Václav Klaus mladší, pak navrhoval, aby Kalousek dolní komoře vysvětlil, na kterých životech nezáleží a co je na heslu rasistického nebo nehumánního.

Zeman výrok pronesl v rezidenci amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti Spojených států. Podotkl, že je na akci jako nezávislý občan i jako přítel USA. „A z obou těchto rolí říkám, že slogan Black Lives Matter je rasistický, protože záleží na všech životech,“ prohlásil.

Video „Češi mají problém s rasismem, ale Churchill tady nerezonuje,“ říká historik o ničení soch. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

 

ketller ( 9. července 2020 09:22 )

svoloč hnupu,­netá­hel,re­tardu,­ožra­lu,zlo­děju,­nepla­tiču daní na urovni ožralého koko.a Kalouska mužou závisti puknout že máme nejlepšího premiera33,5% prezidenta nejpopulárnější od špinavého převratu Havla!!! vy stoko našeho státu vám nezbývá než špině­néní,­pomlu­vy,lha­ní,u­dáva­ní proto má opozice tak málo procent podporuje jí jen stéjná špína TOP09 3,5%zrud,špíny a zaslouženě tolik má voliču WC,kanálu,stoky!!

va45 ( 8. července 2020 18:48 )

Ovšem první na řadě jsi ty pak Zeman.

va45 ( 8. července 2020 18:46 )

Fakt.Kdy se ti to stalo?

pooresh ( 8. července 2020 13:35 )

Eeee buxi9­,fak­ta,fak­ta,fak­ta! Jasne,tvoje vrany kone,tedy Zem-jon a Babiskin,mnoho radosti nenadelaji! Sem tam koblih,to je malo

pooresh ( 8. července 2020 13:31 )

Mas neco proti svobodnemu Tibetu,hnupe?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud