Starostové „promořeného“ Karvinska zuří a ukazují na Vojtěcha. Situace je vážná, varují

Autor: ČTK, for - 
7. července 2020
15:10

Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, ministerstvu zdravotnictví a krajským hygienikům. Chytrá karanténa podle nich nefunguje, lidé se pozdě dozvídají výsledky svých testů a Krajská hygienická stanice organizaci nezvládá, uvedl svazek v prohlášení. Žádá vládu o přípravu programu na podporu Karvinska a opatření k co nejrychlejšímu trasování nakažených.

„Dle názoru SMOOK je současný špatný stav zapříčiněn zejména rozporuplným přístupem odpovědných orgánů - především vláda ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR a Krajská hygienická stanice v Ostravě, k řešení situace na dolech OKD, který přetrvává do dnešních dnů,“ napsal SMOOK.

„Chytrá karanténa absolutně nefunguje a již použití slova 'chytrá' u toho, co se děje, by mělo být trestné. Lidé se dozvídají výsledky testů pozdě, a mnozí tak zbytečně žijí ve stresu a mnozí tak zbytečně sedí v karanténě,“ uvedl SMOOK. Použití rychlotestů je podle něj zavádějící, nepřesné, testování PCR chaotické a pomalé.

„Uvědomujeme si to, že řadoví zaměstnanci hygienické stanice činí maximum pro zvládnutí celého problému, za což jim tímto děkujeme, nicméně organizační zajištění v tomto směru selhává. Za toto, dle našeho názoru, nese plnou zodpovědnost vedení KHS v Ostravě, potažmo MZČR, kteří nebyli po dlouhou dobu schopni, i přes mnohé výzvy a upozornění zástupců samospráv na selhávání systému, zajistit rychlou a účinnou nápravu,“ uvádí svazek.

Na situaci tak má svazek odlišný názor než hygienici a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který dnes kritiku epidemiologické situace v Moravskoslezském kraji označil za politizaci tématu. Stát podle něj situaci nepodcenil, koronavirus se na Karvinsku masivně v komunitě nešíří a dopady na zdraví obyvatel jsou minimální.

Video Vojtěch: Virus nezmizel. Vadí mu oslavy a večírky a promluvil o rouškách nejen v Praze. V metru zůstanou, co obchody? - Blesk Zprávy / ČTK

zkratik ( 7. července 2020 20:23 )

dneska v TV anketa s obyvateli a nakaženými horníky z Karvi­né..­....­..vš­ichni bez roušek!!!!!

horalysa ( 7. července 2020 20:03 )

Největší umění je svůj problém vyřešit tím, že ho vhodíte na někoho jiného.

Vaclav Trefil ( 7. července 2020 19:46 )

Jaká odměna Lékařům ,co to je za blbost. Vždyť je to jejich práce?

Vaclav Trefil ( 7. července 2020 19:45 )

Drazí starostové, slovo statosta je odvozeno od slova "starat se", tak nevolejte Vojtěcha někam do Prahy a začněte něco dělat.

marmat ( 7. července 2020 17:15 )

Kde visí prachy /odměny lékařům, hasičům, epide­miolo­gům.­....­.. ???
Na Krajích, u starostů a ředitelů nemocnic....
Ale pořád budou Hlustvisiháci Švejkovat a rejt
POdívejte aktuáálně na BOLIVII !!!
Všemu jsme se díky vládě vyhnuli.....nábor horníků z Polska NIKDO NETESTOVAL !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud