Tandem „Kremlíček“ na dopravě? Nový ministr hledá vyhozenému předchůdci funkci

Autor: ČTK, sova - 
25. ledna 2020
16:56

Nový ministr dopravy, vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), chce v dopravě spolupracovat se svým předchůdcem Vladimírem Kremlíkem (za ANO). Hledá vhodnou formu této spolupráce, náměstkem se však Kremlík nestane. Havlíček to řekl novinářům po sobotním jednání s prezidentem Milošem Zemanem a dopravními experty v Lánech. Tématy jednání byly dále cíle v dopravě pro následující dva roky a jeho plány v resortu.

„Pan Kremlík pochopitelně zná celou řadu věcí, rád bych s ním proto spolupracoval. Hledáme nyní tu formu, nebude to ovšem na úrovni náměstka ani politického náměstka, nehovoříme ani o nějakém ekonomickém vztahu. Hledáme spíš takový režim, abych mohl jeho informace od něj přebírat, ale současně mi může v celé řadě věcí pomoci,“ řekl Havlíček.

Podle něj bylo Kremlíkovou chybou, že byl příliš důvěřivý vůči některým svým podřízeným, ať už na ministerstvu nebo v podřízených organizacích. Zároveň však bývalý ministr podle něj vytvořil v rámci úřadu solidní základy pro budování dopravní infrastruktury. Odvolaný ministr podle něj vzal současnou situaci korektně a s nadhledem.

Havlíček slibuje nové zdroje financování dopravy

Havlíček v sobotu s prezidentem a dopravními experty, mezi kterými byl i Kremlík a další bývalý ministr dopravy Dan Ťok, diskutoval zejména o plánech v dopravě pro roky 2020 a 2021. Zopakoval, že chce pokračovat v projektech, které začaly už za jeho předchůdců, zároveň se bude snažit zajistit nové zdroje financování v dopravě. Tématem byla i situace kolem elektronických dálničních známek a kontroverzní zakázky na ně, právě ta totiž stála Kremlíka místo.

Nový ministr chystá reorganizaci

Havlíček se ujal ministerstva dopravy v pátek, resort povede společně s ministerstvem průmyslu a obchodu. Na ministerstvu dopravy plánuje reorganizaci, kdy by jednotlivé úseky měly být spíše produktově zaměřeny, tedy například silniční nebo železniční doprava by měly být samostatné úseky.

V rámci reorganizace bude tak vypsáno výběrové řízení na pozice všech dosavadních náměstků, včetně prvního náměstka Tomáše Čočka, kterého kritizoval premiér Andrej Babiš (ANO). Nový ministr dopravy chce v příštích dnech také jednat s šéfy podřízených organizací.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

marmat ( 26. ledna 2020 00:51 )

Status státního úředníka hovoří o sestu­pu/de­grada­ci...
vyhazov musí být zdokumentován
naprosto precizně.....🤐

marmat ( 26. ledna 2020 00:36 )

Jajas:
A co si TAKHLE zcela mimořádně přečíst i článek 🤓
tam je toho o práci dost😜

dobraduse ( 25. ledna 2020 23:11 )

Možná ho pošle k soudružce na VŠFS, aby se tam zaháčkoval jako učitel Číňanů

ovarek ( 25. ledna 2020 20:54 )

Sleduj co je Havlas zač
//re­porter­maga­zin.cz­/a/pE­ivy/­insol­vence-dotace-kmenove-bunky-podivne-obchody-vicepremiera-havlic­ka?ut­m_sou­rce=fa­cebo­ok&ut­m_me­dium=­cpc&ut­m_ter­m=ha­vlicek­&fbcli­d=IwAR­1suN­flyd­pWnvYg­VgAIJ­VLpi­y6F47i­ootFU­fuie­O59Y­yl_ztr­XnMBH4­Vyg

jjusa ( 25. ledna 2020 20:52 )

Dědoušku fugasku takový češtinář a takovou HRUBKU??? měl by ses stydět a NEOTRAVOVAT s PRAVOPISEM

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud