Obrana zrušila tendr za dvě miliardy. Dodavatelé až příliš řešili nátěr terénních aut

Autor: ČTK - 
31. prosince 2019
12:30

Ministerstvo obrany zrušilo zakázku na nákup až 1200 osobních terénních automobilů. Předpokládá, že ji opětovně s upravenými parametry vyhlásí. ČTK to v úterý řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Důvodem zrušení zakázky až za dvě miliardy korun podle něj bylo to, že část zájemců si „příliš striktně vykládala některé požadované parametry“.

Tendr byl podle seznamu veřejných zakázek zrušen 23. prosince. „Zakázku jsme v souladu se zákonem zrušili, protože část zájemců si příliš striktně vykládala některé požadované parametry, například na nátěr vozidla,“ zdůvodnil Pejšek na dotaz ČTK postup ministerských úředníků.

„Předpokládáme opětovné vyhlášení s upravenými parametry tak, abychom mohli vybírat z maximálního množství nabídek,“ dodal.

Náměstek ministra obrany pro vyzbrojování a akvizice Filip Říha ČTK v polovině prosince řekl, že firmy projevují o účast v zakázce poměrně značný zájem. Ministerstvu se do té doby ozvalo s dotazy na podrobná vysvětlení podmínek tendru více než deset potenciálních dodavatelů. Termín na podání nabídky původně končil v lednu.

Potřeba jsou stovky vozů

Ministerstvo hledá firmu, se kterou uzavře rámcovou smlouvu na nákup 600 až 1200 terénních automobilů. Zaplatí za ně miliardu až dvě miliardy korun, v závislosti na počtu objednaných vozů. Jejich množství si armáda určí podle aktuálních potřeb i podle dostatku peněz.

Nové automobily nahradí v armádní výzbroji letité vozy UAZ 469, které byly vyrobeny ještě v době Sovětského svazu. Náčelník generálního štábu Aleš Opata letos označil za nemorální, že vojáci ve 21. století jezdí ve vozidlech, která jsou starší, než je on sám. Vojáci budou potřebovat nahradit i o něco mladší automobily Land Rover Defender.

tomik007 ( 31. prosince 2019 15:27 )

Nech si ty utoky na premiera pro sebe...

samuray ( 31. prosince 2019 14:32 )

Všimněte si ale, že nejvíce nenávisti je v lidech, kterým nic nechybí.

tomik007 ( 31. prosince 2019 14:29 )

ANO - take mam rad Donalda

agfor ( 31. prosince 2019 14:09 )

Mám rád jen toho prvního - je to první prezident, jehož projevy nejsou čtené a snaží se mluvit pravdu - v rámci možností. Ti ostatní můžou táhnout do pr***.

tomik007 ( 31. prosince 2019 13:56 )

PETR jezdil na gaziku a PAVEL na roveru

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud