Účtenkovku zneužili, stěžuje si resort Schillerové. Ukázal policii na dvě firmy

Autor: ČTK - 
20. prosince 2019
17:40

Ministerstvo financí (MF) podezírá dvě firmy ze zneužívání účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). Na obě firmy proto podalo ve čtvrtek trestní oznámení k Městskému státnímu zastupitelství v Praze. Společnosti podle ministryně Aleny Schillerové (za ANO) přihlašují velké množství účtenek, přitom podnikají v oborech, v nichž sotva mohou k vysokým počtům dokladů přijít. Píše o tom server Seznam Zprávy. Městské státní zastupitelství v Praze zatím neupřesnilo, jak s podáním od ministerstva naloží.

„V obou případech jde o velmi podezřelý předmět činnosti,“ řekla webu Schillerová. Na které konkrétní firmy či podnikatele trestní oznámení míří, nechtěla upřesnit.

Na podezřelé firmy upozornila finanční správa, která se předtím zaměřila na subjekty, které vystavují účtenky vykazující znaky fiktivních tržeb, zejména velké množství haléřových účtenek. Vytipovala 34 z nich, až na dva zmíněné se však podle Schillerové prokázalo, že jde o „naprosto relevantní obchodní modely“, píše web Seznam Zprávy.

Podezření, že Účtenkovka není regulérní a že se při ní obcházejí pravidla, naznačila statistika ministerstva financí, napsal web už dříve. Uvedl, že loterii mohou zneužívat profesionální hráči, kteří posílají do slosování tisíce účtenek. MF proto od prosince změnilo pravidla, hráč nyní může zaregistrovat jen 500 účtenek měsíčně.

Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v EET, jehož efektivita by se tím měla zvýšit. Zájemci mohou registrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Hnuep ( 22. prosince 2019 14:48 )

prošetřil už nekdo , jestli to není zneužití pravomoci, ta učtenkovka, když se zde všechno kriminalizuje? ??

Hnuep ( 22. prosince 2019 14:46 )

Strčte si tu scoji učtenkovku někam, pěkně prosím... Do skartovačky třeba.

Toto je nedůstojné pro stát. Takové komediantské. Stát má přece svoje kontorlní orgány, ne?

ve své podstatě si svým modelem najali předem neohraničený počet osob, od kterých přijímají podklady ke kontrole, za tuto činnost jim nic nevyplácí, respektive odměna za tuto činnost je závislá na náhodném výběru několika málo z mnoha osob, kterým odměna bude vyplacena.

Takže by mě zajimalo, kdyby se spočítalo, kolik by za takovou činnost vyplatili odměnu třeba z "brigády" a kolik by bylo zdanění a platby.

A rozhodně se mi nelibi, že stát rozdává výhry. Jde to z peněz nás všech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud