Revoluční bageta, „sametová“ sedmnáctka i zákusky. Obchody „rejžují“ na oslavách revoluce

Autor: Nikola Forejtová - 
13. listopadu 2019
20:36

Ne každý bere oslavy 30. výročí od pádu železné opony jako moment, kdy by si měli lidé připomenou důležitost svobody. Blesk Zprávy objevily firmy, které se snaží na atmosféře 17. listopadu vytěžit i nějaké ty peníze navíc. S nadsázkou tak nabízejí například revoluční bagetu, či snad sametovou sladkou mističku. Kromě marketingových tahů nás ale čekají i tahy politické. O víkendu se tak může Česko „těšit“ nejen na sametové pivo, ale i na protesty proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Tomu se má dokonce vyslovit ultimátum k odstoupení. 

Řada firem sází na atmosféru 17. listopadu a připravuje lahůdky s nádechem výročí. Blesk Zprávy objevily například „revoluční bagetu.“ Revoluční je na ní podle frančízi především cena, tedy 89 korun, která má připomenout památný rok, kdy padla železná opona. 

Podobně si s čísly hraje i pivovar, který připravuje „sametové pivo“. Ti si ale nehrají s číslem 89, ale se samotným datem. Barva je tak na stupni 17 a jedná o „jedenáctku“. 

Pozadu nejsou ani cukrárny. Ty vytáhly třeba sametovou misku, kterou zdobí čokoládové číslo 30. 

Kromě marketingových triků, slavnostních obědů a demonstrací se po celé republice budou o víkendu uvádět výstavy fotografií i divadelní představení. 

Ultimátum a oběd pro Babiše

Hlavním bodem pro demonstrující bude sobota na pražské Letné. Milion chvilek pro demokracii chystá od dvou hodin masivní protest. Tvář spolku Mikuláš Minář v pondělí uvedl, že se chystá premiérovi Andreji Babišovi udělit ultimátum. Buď vyřeší svůj střet zájmů, zbaví se holdingu Agrofert a médií a odvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO), anebo sám odstoupí. V opačném případě vypukne další vlna protestů, hrozil Minář. 

Babiš už vzkázal, že žádosti vyhovět nehodlá a protest nechápe. Zároveň s tím dále plánuje oběd s protějšky z Visegrádské čtyřky a s dalšími osobnostmi. V neděli se s nimi český premiér sejde v Kramářově vile a následně se přesunou do vzdušného prostoru, aby se s předsedou vlády Slovenska Peterem Pellegrinim sešli v Bratislavě na večeři. 

Loni se premiér pod rouškou tmy vydal krátce po půlnoci na Národní třídu, aby položil kytici k památníku. Ta ale skončila v koši, což se setkalo s vlnou nevole. 

Na 30. výročí se připravují i Blesk Zprávy. Ve čtvrtek uvedou speciální debatu ze studia, které se účastní například i známá zpěvačka Marta Kubišová nebo Václav Klaus. Blesk vás bude provázet i celým revolučním víkendem. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zdenek43 ( 15. listopadu 2019 08:18 )

Dobrovolne si spodima - pardon - " Spodnich 10 milionu obcanu v CR " /Milos ZEMAN/ ..... voli lidi , kteri si mysli o Cesich ....

++ " Je to suché konstatování skutečnosti.
Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. " - 1992 poslanec SN M. Zeman.

++ "Češi, říkají Němci, jsou jako cyklisti. Šlapou do pedálů a mají ohnutá záda," prohlásil v OVMoravce v ČT soudruh-StBak Andrej B a b i š , který zakládá občanské sdružení Akce nespokojených občanů ANO 2011...... velice podobné výroku, který je přičítán Hitlerovi: "Češi jsou jako cyklisti. Nahoře se hrbí a dole šlapou."

++ Babiš přiznal, že před volbami 2013 plácal a střílel od boku .... 11.5.2015 ...... ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp .... Ministr financí Andrej Babiš poprvé přiznal, jak volil předvolební rétoriku v roce 2013, kterou si získal velkou popularitu u veřejnosti a jeho hnutí ANO se díky tomu dostalo do vlády. Babiš sice uznává, že informace, které používal při snaze získat politickou moc, nebyly podložené, ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp. Přitom předseda ANO podle svých slov jen plácal a hovořil bez hlubší znalosti věcí, které kritizoval.

Druhý nejbohatší Čech v rozhovoru pro Hospodářské noviny sice nejprve zapíral, že by mluvil o úniku 200 miliard ze státního rozpočtu ročně, ale později jako obvykle změnil názor. „Jasně, tak na mítinku něco říkáte bez hlubší znalosti resortu.“ hájí se Babiš.

skutecne NAPLNUJETE - Česko je nejkrásnější zemí na světě. Jen je škoda, že zde žijí Češi. //Vlasta Burian (1891, Liberec — 1962, Praha)

zdenek43 ( 15. listopadu 2019 08:10 )

Ne každý bere oslavy 30. výročí od pádu železné opony jako moment, kdy by si měli lidé připomenou důležitost svobody. NOOOOOO HLAVNE BY TO MEL DELAT sammmmmm S T A T - CESKA REPUBLIKA !!!!


noooo a jak TO ma delat STAT - kdyz vceke statu Ceska republika jsou prave TI , co buduji presne opak - "SVOBODY" - M A F I O K R A C I I !!

Mafiokracie je unikátní společenský systém, který vznikl v Rusku v devadesátých letech. Tento systém se podstatně liší od demokracie i komunismu. Jeho hlavními znaky jsou:

- několik mocných skupin organizovaného zločinu má plnou kontrolu nad národním hospodářstvím;

- zkorumpovaná vláda a bezpečnostní složky slouží jako nástroje organizovaného zločinu; formální vládci země nechtějí (a nemají možnost) bojovat proti organizovanému zločinu a korupci;

- absence opravdově demokratických institucí a mechanismů, paralýza nezávislých soudů;

- potlačení tržních mechanismů.

JE smutne , ze do tech nejvyssich PATER "STATU" si dobrovolne voli TO co si voli prave "Spodnich 10 milionu obcanu CR" a TOOOO - d o b r o v o l n e !!

Dokonáno! Puč v roce 1994, volba prezidenta 2013 + KABELKOVY PREVRAT 2013 - puc + volby 2013 + volby 2017 + volba prezidenta 2018 se zdařil. Komunisté si udrželi vliv, moc a hlavně majetek. Stále jsou pány v tomto státě. Pokračuje se v kultuře papalášství, kradení, úslužnosti policie a soudů k vládnoucí třídě.

Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí.

kusinda1 ( 14. listopadu 2019 09:32 )

proč jim tak vadí to občerstveni ,babiš taky nabyzel koblihy ,když nam sliboval hory doly černý les.Mě by zajímalo jakou ma školu když to nechápe?

Templ ( 14. listopadu 2019 06:14 )

To je tak milé jak pro Bruselští pseudodemokrati naříkají a kvičí, nic jiného jim nezbývá protože jinak by mohli ochutnat to co ve Francii žluté vesty a ve Španělsku Katalánci. Ona se vám ta demokracie totiž hodí jen když ji potřebujete smradi🤮🤮

exitus ( 14. listopadu 2019 02:01 )

MARMAT JEST HROTIČ DISKUZE 💀 NEB MÁ BOLŠEVIK NAHNANO

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud