Zeman prozradil, proč chtěl s metálem pro Gotta počkat. A přidal slova o závisti

Aktualizováno -
2. 10. 2019
10:35
Autor: kal - 
19. 9. 2019
20:40

Prezident Miloš Zeman letos 28. října nezmíní mezi vyznamenanými na Pražském hradě jméno zpěváka Karla Gotta, který trpěl akutní myeloidní leukemií a 1. října zemřel. Zeman to ještě před Gottovou smrtí zdůvodnil slovy, že zpěváka odmítajícího návštěvy nechce rušit. Prezident na TV Barrandov v polovině září také potvrdil, že seznam vyznamenaných pro letošní rok už má hotový, ocenění to v tuto chvíli vědí, a že znovu čeká i kontroverze.

„Pokud vím, tak Karel Gott odmítá veškeré návštěvy, a nechci ho tedy vyrušovat tím, že by musel do Vladislavského sálu přebírat vyznamenání,“ uvedl Zeman ještě před smrtí zpěváka. Připustil přitom, že i v letošním roce může za některá jména sklidit kritiku. Ale předem ji přisoudil závisti těch, kteří ocenění nedostanou.

Karel Gott dostal v roce 2009 od Zemanova předchůdce Václava Klause medaili Za zásluhy I. stupně. Prezident při zářijové návštěvě Srbska řekl, že měl letos se zpěvákem v Lánech dojednanou schůzku.

„Pak do toho ale přišla zpráva, že má zápal plic. No a když se uzdravil, tak bohužel je teď další zpráva. I vaším prostřednictvím mu mohu popřát, aby bojoval, protože podlehnout nemoci je vždy snadné a bojovat s nemocí někdy vyjde, někdy nevyjde, ale vždycky se to má zkusit,“ řekl Zeman. Nakonec 2. října v 10 hodin přišla ta nejsmutnější zpráva: Karel Gott v noci zemřel.

Úmrtí zpěváka Karla Gotta je nesmírně zarmucující zpráva pro celé Česko, uvedl pak prezident Miloš Zeman. Gott se podle něj rozdával druhým, daroval svůj život celým generacím.

Právě v Srbsku Zeman naznačil, že by Gotta ocenil vyšším státním vyznamenáním, ale nejdřív v roce 2020. „Teď už je ten seznam uzavřený,“ řekl.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

luder ( 4. října 2019 07:10 )

Tady se podívejte, jaké nemoci prezident Havel prodělal:
*** operace hemeroidů *** těžký zápal plic, zánět pohrudnice a absces na plicích *** podezření z recidivy onemocnění z roku 1983 *** operace břišní kýly *** chirurgické odstranění podkožní hnisavé výdutě *** „plánovaný chirurgický zákrok“ *** zlomené žebro po pádu ***léčba virového onemocnění komplikovaného zánětem plic *** akutní operace kvůli náhlému krvácení z polypu v ústní dutině *** zápal plic *** odstranění poloviny pravé plíce kvůli zhoubnému nádoru *** lehký průduškový zánět *** zvýšené teploty *** viróza horních cest dýchacích *** porucha ventilace v pravé části plicního laloku *** plastická operace, která zacelila otvor v kůži na krku po tracheotomii *** těžká operace tlustého střeva s pooperačními komplikacemi *** tracheotomie *** plastická operace, která zacelila otvor po tracheotomii *** operace, která zacelila vývod tlustého střeva *** porucha provzdušnění pravého středního laloku plic, opět tracheotomie *** porucha srdečního rytmu, začínající zápal plic *** viróza horních cest dýchacích *** porucha srdečního rytmu, začínající zápal plic *** nachlazení, dva dny domácího léčení *** začínající zápal plic včasná léčba zažehnala *** náhlý zánět průdušek při zahraniční cestě, třináct dní ve Vojenské nemocnici *** lehká srdeční arytmie, hospitalizace; ** nachlazení, jedenáct dní ve Vojenské nemocnici a domácí léčba v Lánech *** nevzdušnost části pravé plíce, léčba ve Vojenské nemocnici ***
zahleněná část pravé plíce, prezident předčasně ukončil zahraniční návštěvu *** zánět horních cest dýchacích *** lékař preventivně doporučil předčasný návrat z cesty po Asii kvůli dýchacím potížím *** „nalomená kost“ v noze po pádu…A další a další!

jardahl87 ( 2. října 2019 20:44 )

Miroslav Rdlo: Hele ty srmolo !! Ty jsi stejný vůl,jako to hovado "mord" že ??? Asi máš rozum v trenkách naruby viď kakane ????

jardahl87 ( 2. října 2019 20:38 )

anonym01: Utři si nudli a vylej si nočník z palice !!!!

anonym01 ( 2. října 2019 15:02 )

být na miste gottove, odmitla bych to, a pohřeb by byl jen v užším kruhu. Tahle zeme vyprodukovala vice toho zlého nez dobreho. Neni vinen gott, ale system . podekovat muzeme nejen klausovi, ale taky zemanovi a ty rudy a oranžovy podrztasky jsou jen papir kterými si vytiraji. je mi lito všech lidi kteri se nedokazou bránit a ohradit se proti nerovnosti pred pravem ktere zazivame treba v k. čapí hnizdo, h-system kde obvinzjeme soudce, ale zapomínáme na zesnulého poradce milose zemana /čssd/ od toho perniku si odloupnuli vedome! ŽIJEME V ČESKE REPUBLICE NEBO V ŘÍŠI ZLA KDY JEDEN DRUHYMU PREJEME TO NEJHORSI , MAME RADOST KDYZ MUZEME SKODIT. ANO, TI POSTVALI LIDI PROTI SOBE. ROZDELILI NA TY PRAVE A NA TY MENECENNE ! I PRED ZAKONAMA!

junkiexl ( 2. října 2019 13:26 )

Souhlas.

Zobrazit celou diskusi
Další videa