Zeman pojede s Ivanou na Vysočinu. První dámu čekají děti, prezidenta i člun

Autor: ČTK, kal - 
11. června 2019
12:40

Prezident Miloš Zeman navštíví na Vysočině město Humpolec nebo společnost Fränkische v Okříškách na Třebíčsku. Třídenní návštěvu kraje zahájí 25. června. Přijede i s manželkou Ivanou, která bude mít na Vysočině svůj samostatný program. Novinářům to v neděli řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD), Zeman v neděli na Frekvenci 1 potvrdil, že návštěvu Vysočiny spojí s dovolenou a rád by letos po pauze znovu vyplul na svém člunu. Plány s Vysočinou už dříve zmínil i pro Blesk.

Program, který podle hejtmana navrhla prezidentská kancelář, začne v sídle kraje. Prezident pojede i do městyse Vladislav na Třebíčsku. Manželka prezidenta navštíví třebíčskou expozici věnovanou zachránci židovských dětí Antonínu Kalinovi nebo zoologickou zahradu v Jihlavě.

„Návštěvu s tiskovou konferencí prezident zakončí 27. června na Bystřicku,“ řekl Běhounek. Tématem rozhovorů s prezidentem podle něho bude sucho a kůrovcová kalamita na Vysočině nebo plán výstavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.

Na Frekvenci 1 Zeman avizoval, že letos by neměl vynechat ani svůj oblíbený člun. „Pevně doufám, že ano. Snad se nebude opakovat situace, kdy byl velký vítr a tím i vysoké vlny. Člun Challenger velké vlny nezvládá,“ vzpomínal prezident na loňské léto, kdy mu plavba nevyšla.

Na pravidelné několikadenní návštěvě Vysočiny byl Zeman naposledy v červnu 2017. Loni ji vynechal. Před dvěma lety prezident na Vysočině slavnostně otevřel včelí naučnou stezku u Smrčné na Jihlavsku, navštívil jadernou elektrárnu v Dukovanech, setkal se s krajskými zastupiteli a s vedením a občany Třešťe na Jihlavsku.

Besedoval i s lidmi v Humpolci na Pelhřimovsku a v Heřmanově na Žďársku. Na závěr své návštěvy navrhl, aby v bývalém uranovém dolu v Dolní Rožínce na Žďársku vzniklo úložiště vyhořelého paliva z českých jaderných elektráren.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

murQ ( 11. června 2019 20:08 )

My víme, odkazy nejsou aktivní, neumíš si je zkopírovat.

kopp ( 11. června 2019 19:49 )

Přijdou a přijedou všichni který Babiš nezaměstnává. Tak jak se nechal slyšet městys kde všichni jsou na něm závislí. řekli to naplnou hubu, pokud platí, haha, dá prášule, budu ho volit.

junkiexl ( 11. června 2019 19:42 )

Nebo by ho polibila nejaka zaba a on by se promenil v princeznu!!!!

junkiexl ( 11. června 2019 19:38 )

Tak krasneho svarneho urostleho jako javor prezidenta nema nikdo na svete! A je i chytry, uplne nejchytrejsi prezident vsech prezidentu co po teto planete chodili. A i empaticky! Nejempatictejsi prezident vsech dob a taky je sportovec! Nejvic sportovni

BABISE_NECHCEME ( 11. června 2019 19:03 )

Přátelé, nezapomeňte 23.6.2019 v 16:30 na Letné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud