Klausův exministr končí s politikou. „Je čas dát prostor mladším,“ říká Talíř (69)

Autor: ČTK - 
16. 9. 2019
11:51

Někdejší poslanec, bývalý ministr kultury a nynější zastupitel Jaromír Talíř (KDU-ČSL) postupně odchází kvůli věku z politického života. Rezignoval na funkci českobudějovického zastupitele. Zůstává ještě krajským zastupitelem, mandát, který mu vyprší na podzim 2020, chce dokončit. V českobudějovické samosprávě ho nahradil stranický kolega Šimon Heller, který na zasedání městského zastupitelstva složil slib.

„Příští rok mi bude 70 let. Je čas dát prostor mladším politikům,“ řekl Talíř ČTK. V českobudějovickém zastupitelstvu zasedal s výjimkou období v letech 2010 až 2014 od roku 1990. Čtyři roky byl i primátorem města.

„Loni před komunálními volbami už jsem kandidovat nechtěl kvůli rozdílným názorům na směřování KDU-ČSL. Nakonec jsem ještě souhlasil s tím, že to zkusím,“ uvedl Talíř. Figuroval na 10. místě kandidátní listiny koalice Společně pro Budějovice, kterou tvořili hlavně zástupci TOP 09 a KDU-ČSL. Preferenční hlasy jej vynesly na druhou pozici kandidátky a tedy k mandátu.

Talíř byl v letech 1996 až 2006 poslancem. Ve vládě Václava Klause zastával v letech 1996 až 1998 funkci ministra kultury.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa