Zemřel muž (†50), který napálil Ransdorfa: Našli ho v jeho domě, příčinu prošetřují

Autor: ČTK - 
22. 8. 2019
07:50

Policejní vyšetřování údajného dědice miliardového konta ve Švýcarsku Vladimíra Huňka, známého z kauzy někdejšího europoslance KSČM Miloslava Ransdorfa, končí. Muž nedávno zemřel, berounská policie nyní zjišťuje okolnosti jeho smrti. Uvedl to dnes Český rozhlas Radiožurnál.

Huněk byl nalezen mrtev údajně v červnu v domě na Berounsku, kde v posledních letech žil. Loni ho policie obvinila z pokusu o podvod.

„Mohu potvrdit, že se berounští kriminalisté zabývají případem úmrtí 50letého muže na našem okrese. Okolnosti ještě prověřují, cizí zavinění ale bylo předběžně vyloučeno,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Kvůli úmrtí policisté podali návrh na zastavení trestního stíhání. Huňkovi hrozil trest od dvou do osmi let vězení, a to kvůli tomu, že mohl způsobit velkou škodu. Případ souvisí s údajným dědictvím, o kterém Huněk tvrdil, že ho má ve Švýcarsku a že se k němu nemůže dostat.

Video Zemřel Miloslav Ransdorf (†62): Chtěl stihnout ještě setkání s kontroverzním mužem - Blesk TV

Kvůli tomu podle policie přesvědčoval různé lidi, aby mu pomohli, mezi nimi byl i Ransdorf. Zároveň ho od roku 2017 podle Radiožurnálu prověřovala i Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) kvůli podezření na falšování listin a bankovních dokumentů a podvod ve Švýcarsku.

Ransdorf byl ve Švýcarsku zatčen společně se třemi Slováky v prosinci 2015, když se snažil v curyšské bance dostat ke kontu s údajnými miliardami korun. Ransdorf strávil tři dny ve švýcarské vazbě. Jen několik týdnů po návratu do Čech zemřel.

Video Komunisté pohřbili Ransdorfa: Říkali mu Centrální mozek galaxie - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tomik007 ( 22. srpna 2019 16:19 )

Mozna uklofan srpem a kladivem...

Taurus70 ( 22. srpna 2019 12:48 )

Anonym 01 v klidu u Vas taky 😂😂

Evka4 ( 22. srpna 2019 12:36 )

Míly Ransdorfa je škoda.Byl to neskutečně chytrý chlap.Stranu miloval tak, že ji věnoval i své prostředky a jeho rodina měla ho--o.Smutný příběh

fjdksla ( 22. srpna 2019 09:58 )

Ransdorf mrtvý, Guzmický mrtvý, Huněk mrtvý, vyšetřování ani nezačalo, zapomeňte.

anonym01 ( 22. srpna 2019 09:09 )

CHYBNE RESI KDO ZABIL. LEPE KDO NECHAL ZABIT OBA PANY!

Zobrazit celou diskusi
Další videa