Zeman: Demonstrují proti svobodným volbám. Babiš předčasně neskončí

Autor: ČTK - 
25. 6. 2019
12:15

Účastníci demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) podle prezidenta Miloše Zemana protestují proti svobodným volbám, zatímco demonstrace v roce 1989 po svobodných volbách volaly. Neočekává, že by Babišova vláda skončila dřív, než za 2,5 roku. Na změnu si Babišovi kritici budou muset podle Zemana počkat do voleb. Prezident to řekl dnes v Jihlavě při zahájení návštěvy Kraje Vysočina.

Poslední demonstrace proti Babišovi se v neděli na pražské Letné zúčastnilo na 283.000 lidí. Premiérovi vytýkají, že je ve střetu zájmů a obávají se o nezávislost justice.

Video Lidé pokřikovali hned od začátku demonstrace "Máme toho dost". 

Zeman je na páté oficiální návštěvě kraje. V úterý navštíví Humpolec na Pelhřimovsku, v dalších dnech Třebíčsko a Žďársko. Oficiální návštěvu ukončí 27. června v Bystřici nad Pernštejnem. V kraji pak stráví několik dní dovolené v Novém Veselí, kde spoluvlastní nemovitost.

K demonstraci se prezident vyjádřil ještě před jejím konáním, a to 9. června pro Frekvenci 1. „V roce 1989 jsem na Letné byl. Byla to demonstrace, která měla smysl. Dnešní demonstrace sice smysl nemají, ale když se tam někdo chce přijít vyřádit, ať to dělá,“ řekl Zeman a připomněl, že od roku 1989 měla úspěch pouze demonstrace před 30 lety, která vedla k pádu socialistického režimu v tehdejším Československu.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

houslista ( 30. června 2019 10:46 )

to si pakáž opozi­ce,tu­nelá­řu,kmo­tru,u­dava­ču vzteky vyškubne!!pán prezident je velmi chytrý a dokazuje jak jmenované strany jsou na urovni Drahoše,umělecké luzy,jelita Miná­ře,ov­cí,ak­tivis­tu,zlo­děju,­kmotru­,tune­lářu a jiného sajrajtu.

dobraduse ( 27. června 2019 18:12 )

...ty musíš být pako vylízané

dobraduse ( 27. června 2019 18:09 )

Ty odporná stvůro, to by se ty předvolební sliby musely dodržet. Po volbách ty *** nedodržuješ ani ústavu.

salto ( 27. června 2019 18:03 )

Zeman to lépe říct nemohl. Sluníčka, kavárna, demoblok, milon chlívek a pod se nyní předhánějí v tom, jak to zaonačit, aby to vypadalo, že právě oni jsou ti Timurové

pooresh ( 27. června 2019 11:48 )

Lidu Ceske republiky patri kulove,troubo! Jeste tak lopata do pazour,vetsine!

Zobrazit celou diskusi
Další videa