Politické oslavy: Klausova zrzka otevřela svatební album a hejtman má s manželkou titul

Autor: Jakub Veinlich - 
30. června 2019
05:01

Jedna svatba a studijní úspěchy. Politici se v minulých dnech pochlubili svými životními kroky. Poslankyně nově vzniklého hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková zavzpomínala na své vdavky, které prožila ještě jako krátkovlasá zrzka před 16 lety. Blesk Zprávám navíc prozradila, že už to byla její druhá svatba. Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard zase dostudoval. Za spolužačku měl přitom i svou manželku. Oba se motivovali a podporovali i při učení na státnice.

Dřív to bylo úplné tabu. Ve věku sociálních sítí ale politici občas odhalí i kus svého soukromí. Veřejně tak vzpomínají na své životní události. Naposledy do svého rodinného alba nechala nahlédnout Klausova zrzka – poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která odešla z ODS, aby se pustila do zrodu nového hnutí Trikolóra, které má pár týdnů po představení už 5300 členů.

„19 let spolu, 16 let manželé. Nemá to se mnou můj muž lehké. Po tolika letech spolu si zvyknout, že jsem víc v Praze než doma, a když jsem doma, mnohdy pracuji. Ale jak v žertu říká on “něco jsme si slíbili a stále nás to baví”. Mám v něm neskutečnou oporu, za kterou mu nikdy nebudu schopna dostatečně poděkovat.“ Pochlubila se veřejně výročím své svatby Majerová a přidala také pár svatebních fotek. Pro Blesk Zprávy pak na osudný den svého života i zavzpomínala. Zároveň ale na sebe práskla, že to nebyla její první svatba.

Současného manžela si brala přesně 14. června 2003 na symbolickém místě. „Bylo to přesně na tom samém místě, kde jsme měli tři roky před tím první rande,“ zavzpomínala poslankyně. Tím místem byly zámecké zahrady v Čechách pod Kosířem. „Bylo to úžasné. Bylo úplně stejné vedro. Takže jsem byla ráda, že jsem měla korzetové šaty.“

Na černobílých fotografiích, od známého olomouckého fotografa Petra Zatloukala, které Majerová zveřejnila na svém facebookovém účtu, to sice není vidět, ale už tehdy prý měla zrzavé vlasy a nosila brýle, stejně jako dnes. „Dřív jsem nosila dokonce i ježka. S vlasy jsem vždy celkem ráda experimentovala,“ a to jí prý zůstalo do dnes.  

Klaus na svatbě chyběl

Na svatbě bylo tehdy asi třicet lidí, oslava se pak konala v Olomouci v hospůdce u kamaráda. V některých chvílích prý bylo na mejdanu až 70 lidí. Někteří slavili až do samotného rána. Ona sama to prý s manželem zabalila už ve dvě ráno. „Ale co vím, tak hosté, kteří přespávali, jako například manželův svědek, který je z jižní Moravy a přespával u manželovy maminky, tak ten prý přišel až ráno,“ vzpomíná se smíchem na veselku nezařazená poslankyně.

Dnes Majerová tvoří politický tandem s Václavem Klausem mladším. Oba mají v posledních týdnech společné politické kroky. Po té, co buď dobrovolně, nebo nedobrovolně, skončili v ODS, založili si své vlastní politické hnutí Trikolóra, se kterým chtějí uspět ve volbách. I když se oba znají už řadu let, Klaus na svatbě ještě nebyl. „To jsme se ještě osobně neznali,“ upřesnila.

Své manželství považuje Majerová Zahradníková za velmi pevné. Koneckonců už teď vybočuje ze statistik. Podle dostupných údajů totiž průměrné české manželství trvá něco málo přes 13 let. „Děkuju i svému muži, protože má stále to úžasné nadšení pro náš vztah,“ vyznala se svému muži. Manžela obdivuje i kvůli tomu, že dokázal zastat její práce v domácnosti. Poté, co se stala poslankyní, tráví totiž většinu času víc v Praze, než v Olomouci. „Než jsme spolu začali chodit, tak jsme bili kamarádi a nám to kamarádství vydrželo do dnes, i když se říká, že to nejde.“

Už od mládí prý manžele spojuje například velký zájem o sport. V zimě lyže, v létě kolo, oba také rádi plavou. „Společně jezdíme na fesťáky a od té doby milujeme stejnou hudbu. Takže těch propojení bylo tolik, že jsme vždy dělali vše spolu. První taková zkouška byla pro nás opravdu před tím rokem a půl, kdy jsem odešla do Poslanecké sněmovny,“ žádná krize to prý ale není, i když každé pondělí večer nasedá do auta a vyráží směr Praha a vrací se v pátek večer. „Musím říct, že první dva měsíce to nebylo lehké to vybalancovat a zvyknout si. Dost mě to i bolelo. Chyběl mi syn, chyběl mi manžel,“ zjihla najednou v hlase jindy rázná poslankyně. Je prý ale ráda, že si i rodina už na nový rytmus zvykla.

První svatba v Kanadě

Kromě manžela má Majerová také dva syny. „Matýsek, starší syn, už je v Praze. Toho mám z prvního manželství a narodil se v Kanadě. A Adámka mám ze současného manželství s mým mužem Honzou,“ poodhalila Blesk Zprávám rodinné poměry Majerová. Staršímu synovi je 24 let a mladšímu 13 let. „Takže máme pubertu na krku,“ připravuje se poslankyně na náročné období. „Naštěstí se to nádherně vyvážilo, že v době, kdy Matěj přestal být puberťák a už se mi zase nestydí dát pusu a říkat mi znovu maminko, tak Adam do té puberty pomalu vlítnul.“

Video  Majerová z ODS: Odvolání Klause ze školského výboru nepodpořím  - PSP CR/Blesk Zprávy

Poprvé se Majerová vdávala v roce 1993 a druhá svatba byla o dvacet let později. Než se Majerová vdávala podruhé, rok a půl už se svým stávajícím manželem bydlela. „ On v té době studoval, takže se přistěhoval ke mně s Matýskem,“ zavzpomínala na nové začátky.  

Hejtman na potítku

Zatímco Majerová oslavila 14. června výročí svatby, důvod k oslavám měl o den dřív také hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). A to hned dvojitý. Po pěti letech totiž ukončil studia na Metropolitní univerzitě Praha.  Spolužačkou mu přitom byla ve stejném ročníku a ve stejném oboru i jeho manželka Gabriela. „Po pěti letech obhájeno a ukončeno. 2 x Ing. Uff,“ pochlubil se Bernard společnou fotografií na svém facebookovém účtu.

Vše začalo podle hejtmana před šesti lety, když skončil jako generální ředitel v podniku Škoda Transportation. „Říkal jsem si, že teď budu mít konečně čas, netušil jsem, že se stanu hejtmanem, a tak jsem se přihlásil na studia,“ pekelně se ale zmýlil, cuknout už ale nechtěl.

Manželce, která podniká, se prý jeho nápad líbil a řekla si, že to zkusí také. „Zlý jazykové tvrdí, že mě chtěla hlídat před mladými spolužačkami,“ řekl Blesk Zprávám se smíchem hejtman. Oba si tedy podali přihlášku na obor mezinárodní obchod.

Oba si prý během celých studijních let byli velkou oporou. „Myslím, že bychom to bez sebe nedali. Myslím, že bych to ani náhodou nedokončil. A manželka zas říká, že ona beze mě taky ne,“ tvrdí Bernard.

Zatímco manželka je prý silnější v matice a statistice, hejtman zas táhl oba například v makroekonomii. „Nedokážu si představit, že bych to dělal sám. I teď, když jsme se učili na státnice, tak bylo ideální, když jsme si sedli naproti sobě a o každé otázce jsme si povídali,“ vysvětluje výhody manželů – studentů Bernard.

Na diplomovou práci si prý hejtman dával velkého majzla. Žádné podezření z plagiátorství, které například řešila hned po svém nástupu dnes už zas bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá z hnutí ANO, nebo dnes už také bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). „Dnes už jsou antiplagiátorské systémy nastavené tak, že není téměř možné, abyste opsanou práci odevzdali. Dnes už si to snad ani nikdo nedovolí,“ stojí si za originalitou své práce.

Mezinárodní obchod studoval hejtman dálkově. Za dobu pěti let musel podle svých propočtů složit 75 zkoušek. Program na hejtmanství si musel umět přizpůsobit, protože na přednášky i zkoušky dojížděl vždy z Plzně do Prahy. „Nejhorší byl vždy čas. Jsem proto rád, že už to mám za sebou, že už jsem se toho zbavil,“ oddychl si po letech a těší se prý na běžné víkendy.

Dál už studovat Bernard raději nechce. „Měl jsem takové cukání, udělat si třeba magistra politologie, ale už to fakt nedám.“ Během studií oba manželé prý ale zažívali také jednu krizovku. „Nejhorší byl druhák. To jsme fakt uvažovali, jestli skončit, nebo ne.“ Nakonec se prý ale zaťali a hnali se dál. Vzájemné hecování i podpora se prý podepsalo i na hejtmanově manželství.

„Byla to pro nás fakt zatěžkávací zkouška. Zjistil jsem ale, že jsme se mohli vzájemně podporovat. Ve vztahu nám to dalo strašně moc. Bylo to psychicky náročných pět let a ten náš vztah to utužilo,“ a to prý i přesto, že hejtmanova manželka je soutěživý typ, a tak byla někdy znát i drobná rivalita.

Jedno hejtmana při studiích ale překvapilo. Nikdy mu prý žádný přednášející nedal najevo, že ví, o koho jde. Ani pozitivně, ani negativně. „Samozřejmě, že jsem si kolikrát vyslechl od nějakého přednášejícího, že nemá rád politiky a tak dávno, ale nebylo to adresné na mě, takže jsem si to nebral osobně,“ ukončil Bernard, který se teď chce opět vrhnout plně do práce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

junkiexl ( 30. června 2019 19:56 )

Blesku, ona fakt napsala “ my jsme bili kamaradi”? Dalsi politik kreten?

tempmiwa ( 30. června 2019 11:51 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

trkic ( 30. června 2019 09:14 )

Kam se hrabe na svýho křivohubýho šéfa, ten už je rozvedenej snad třikrát.😕

kukuku ( 30. června 2019 07:59 )

BILI kamarádi, až ho zrzka domlátila ke svatbě.

petr11 ( 30. června 2019 06:56 )

.... zlý, zlí, zlé, zlá...!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud