Kytice Havlovi, rozhovor se Zemanem i koncert pro Zuzanu: Nabitý program Čaputové v Česku

Autor: ČTK - 
14. 6. 2019
11:11

Příští slovenská prezidentka Zuzana Čaputová by ve čtvrtek v Praze vedle setkání se svým protějškem Milošem Zemanem a předsedy Poslanecké sněmovny a Senátu měla podle informací ČTK položit kytici k hrobu Václava Havla. U příležitosti její první zahraniční návštěvy ve funkci se na Kampě uskuteční koncert. Jeden z jeho organizátorů David Gaydečka dnes ČTK řekl, že má vyjádřit československou vzájemnost a radost z toho, že na Slovensku je prezidentka, která má ráda Českou republiku.

Program Čaputové, kterou čeká inaugurace tuto sobotu, začíná podle informací ČTK na Pražském hradě rozhovorem se Zemanem, jednáním národních delegací a slavnostním obědem.

Kromě setkání se šéfem Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) se Čaputová chystá také položit věnec u sochy Milana Rastislava Štefánika na Petříně a kytici k hrobu bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla.

Setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v programu nemá, mluvčí vlády Vladimír Vořechovský ČTK řekl, že předseda vlády bude ve stejné době na zasedání Evropské rady.

Koncert pro Zuzanu

Po setkání s krajany a večeři v Lichtenštejnském paláci by se podle informací ČTK měla Čaputová zúčastnit koncertu s podtitulem „Zuzana není sama doma“, který se bude konat na Kampě u Mlýnské kavárny. Gaydečka ČTK řekl, že budoucí prezidentka dostala pozvánku.

Spolupořadatel a organizátor festivalu Metronome dodal, že koncert festivalu startujícímu o den později předchází a zváni jsou na něj nejen jeho příznivci, ale i široká veřejnost. Vstup bude zdarma.

Video Poštovní známka se slovenskou prezidentkou se tiskla v Česku - TV Markíza

Na koncertu začínajícím v 19:30 se představí například Dan Bárta s Robertem Balzarem, slovenská elektronická písničkářka Katarzia, Jiří Stivín a Dorota Nvotová či Sisa Fehér. Vystoupení chystá i vedlejší projekt šéfa kapely Jablkoň Michala Němce s názvem Půljablkoň, slovenský cellista Jozef Lupták, skupina Eturnity a folklorní soubor Limbora. Závěr bude patřit slovenské skupině Živé kvety zpěvačky a textařky Lucie Piussi. Vedle festivalu Metronome se na organizaci koncertu podílí občanské sdružení Slováků žijících v Praze Srdcom doma a kavárna Mlýnská ve spolupráci s bývalým slovenským ministrem kultury Ladislavem Snopkem, dodal Gaydečka.

„Není to žádná demonstrace nebo občanský aktivismus, ale koncert, který předejde Metronomu. Vyjadřujeme tím československou vzájemnost a radost z toho, že na Slovensku máme prezidentku, která má Českou republiku ráda,“ uvedl.

Čaputová soukromě navštívila Prahu už v dubnu, dva týdny po zvolení prezidentkou. V české metropoli se setkala například s poslancem TOP 09 a někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který jí v prezidentské kampani vyjádřil podporu. Večer pak navštívila koncert legendárního amerického zpěváka Boba Dylana v Lucerně.

Video Bratr Čaputové: Kvůli výhružkám měla ochranku. A jako prezidentka nechce z domu - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

victor1 ( 15. června 2019 16:07 )

No,musíme si uvědomit,že i když je stará,tak je to pořád solidní šlápota.

victor1 ( 15. června 2019 16:04 )

Jo a půjdu se tomu dobytkovi vysrat na hrob a ještě do toho budu šlehat prutem!Nenávist k té swini je nebetyčná.

victor1 ( 15. června 2019 16:02 )

Tak to tedy nevím,kdo by nám takového blbého z***syna mohl závidět.Ještě,že ten dobytek zdechl.Dlouho jsem to též slavil.

jardahl87 ( 15. června 2019 10:31 )

kopp: Ale až po tobě Havlisto !!!

air_ ( 14. června 2019 20:57 )

asijo,adeso,brzdi ty prase

Zobrazit celou diskusi
Další videa