Zeman ho nazval „čučkařem“. Vláda chce znovu povýšit šéfa BIS na generála

Šéf BIS Koudelka vs prezident Zeman, nové duo soupeřů, BIS v čele s Koudelkou coby novým nepřítelem Zemana?
Autor: ČTK - 
11. 4. 2019
14:18

Vláda chce potřetí navrhnout ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Prezident Miloš Zeman ho loni dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval. Vláda návrh podle informací ČTK zdůvodňuje vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky a velmi dobrými výsledky, kterých civilní kontrarozvědka dosahuje. Koudelka by podle představ vlády měl získat hodnost brigádního generála. O návrzích na jmenování generálů bude vláda jednat v pondělí.

Koudelka v tajných službách pracuje od roku 1992, ředitelem BIS je od srpna 2016. Média loni v květnu spekulovala, že za odmítnutím jeho jmenování generálem stála mimo jiné zpráva BIS k jedu novičok, který byl využit při otravě ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii. Zeman zprávu interpretoval jinak než ministerstva obrany a zahraničí.

Prezident také několikrát Koudelku i BIS kritizoval. O šéfovi civilní kontrarozvědky prohlásil, že není člověkem na svém místě. Kritizoval poslední výroční zprávu BIS, ve které tajná služba varuje například před ruskými a čínskými agenty. Označil ji za „plácání“ a zpravodajce za „čučkaře“.

BIS kritiku odmítla a uvedla, že má za sebou úspěšné období. Hájí se, že ji za službu pro Českou republiku poděkovala vláda i kontrolní orgány. Ocenění se BIS dočkala také při březnové cestě Babiše do USA, během které v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Koudelka převzal ocenění za zahraniční spolupráci.

Šéf BIS Michal KoudelkaŠéf BIS Michal Koudelka | Profimedia.cz

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

victor1 ( 13. dubna 2019 11:20 )

Má pravdu Miloš,čučkaři se nepovyšují.***!

zemanbures ( 12. dubna 2019 23:14 )

Čučkaře Zemana by jsme měli vykopat z pražského Hradu. Potom vykydat hnůj po tom póvlu, co Zeman soustředil kolem sebe a na konec vyvětrat.

pooresh ( 12. dubna 2019 13:06 )

A nevojak! Dokonce i CSLA toto individuum odmitla,kvuli totalni zdravotni a dusevni neschopnosti.

anonym01 ( 11. dubna 2019 19:17 )

NENI, ALE JEHO TAKE NE.

turbina ( 11. dubna 2019 19:09 )

Flandra nemytá jentakjen má špínu zažranou, jedna koupel nepomůže.

Zobrazit celou diskusi
Další videa