Vyhozená „DataMarta“ plánuje odpočinek. Končící ministryně promluvila i o „lámání vazu“

Autor: ČTK - 
11. dubna 2019
10:05

Končící ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) nezvažuje návrat do Svazu obchodu a cestovního ruchu, který dříve vedla, ani ke svému podnikání, které převzal její syn. Řekla to dnes novinářům. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu oznámil, že Novákovou v čele resortu nahradí šéf Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

„Předpokládám, že jsem dost aktivní na to, abych si určitě něco našla,“ uvedla Nováková. V první fázi si chce hlavně odpočinout. Potvrdila, že ještě bude součástí delegace prezidenta Miloše Zemana při cestě do Číny - hlava státu přistoupí ke změně ve vládě až po návratu z této návštěvy na konci dubna.

Nováková v únoru čelila silné kritice poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wi-fi sítí. Kritika zesílila po nedávném incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva. Ministryně později uvedla, že v záležitosti nevidí svou chybu. Její náměstek Vladimír Bärtl, který vyzval zástupce Tchaj-wanu k opuštění akce, dostal kvůli záležitosti od ministryně vytýkací dopis.

„Není to otázka toho, že mi něco zlomilo vaz. Například situace na trhu dat je tu velmi složitá a bude ji mít složitou také budoucí ministr. Protože prostě jsme tady dopustili, že je nějaká situace v oblasti telekomunikačního trhu a že ta situace není pravděpodobně dostatečně konkurenční,“ uvedla dnes Nováková. Zopakovala, že nicméně uznává pochybení v marketingové a PR komunikaci ministerstva.

Čtyřiašedesátiletá Nováková byla ministryní od loňského června, kdy začala fungovat koaliční vláda ANO a ČSSD. V předchozí jednobarevné Babišově vládě zastával pozici ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Video  Andrej Babiš oznámil prezidentovi změny ve vládě  - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jentakjenkobliha ( 11. dubna 2019 19:16 )

DataMarta není jen škaredá ale i blbá, ta se do Anofertu dobře hodila.

anonym01 ( 11. dubna 2019 13:03 )

DATAMARTA MÁ SICE daleko do duchodu, ale diky intrikam a oj...í občanu má odpočinek zajisten. kdo za to muze pane Babiši? Řekla bych že vy. Vylety na hrad se občanum prestavaji zamlouvat

anonym01 ( 11. dubna 2019 13:00 )

A ZA PENIZE DANOVYCH POPLATNIKU ZAŘIDILA VYNOSNY BYZNYS PRO SVYHO SYNÁČKA. ZA ODMENU ZE SLOUZILA ČINSKÝM ŠPIONUM A KELLNEROVI. TAKOVEJ BORDEL JEN U NAS MUZE BYT.

amaea ( 11. dubna 2019 12:21 )

Takže si ta hloupá nána udělá ještě pěkný výlet do Číny s Emanem za naše peníze. Hezký

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud