Zeman je označil za „čučkaře“. Šéf BIS dostal v USA prestižní ocenění od CIA

Autor: ČTK - 
4. 4. 2019
10:33

Šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka počátkem března v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) převzal ocenění za zahraniční spolupráci. Napsaly to ve čtvrtek Lidové noviny (LN), kterým to potvrdil Koudelka i premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň se potvrdilo, že Koudelka se při Babišově návštěvě Spojených států spolu s premiérem setkal s ředitelkou CIA Ginou Haspelovou.

„BIS dostala od CIA cenu George Teneta, nejvyšší ocenění za zahraniční spolupráci udělované jednou za rok,“ citují LN Babiše. „Toto nejvýznamnější ocenění, které CIA dává, beru nejen jako ocenění své práce, ale především jako ocenění práce BIS,“ doplnil Koudelka.

Podle lidí z branže je ocenění prestižní. „Uděluje se při výjimečných příležitostech. Nedostává to každá návštěva,“ řekl deníku bývalý ředitel civilní rozvědky a někdejší ministr vnitra František Bublan.

Schůzka v ústředí CIA

Babiš centrálu CIA navštívil počátkem března během své třídenní návštěvy Spojených států, která vyvrcholila setkáním s prezidentem Donaldem Trumpem. O Koudelkově účasti na jednání v CIA dosud média jen spekulovala. Premiér před schůzkou ani po ní nechtěl obsah jednání komentovat. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) byla tématem patrně spolupráce tajných služeb, boj s terorismem a kybernetická bezpečnost.

Koudelka v tajných službách pracuje od roku 1992, ředitelem BIS je od srpna 2016. Prezident Miloš Zeman ho už dvakrát odmítl jmenovat do hodnosti generála, českou kontrarozvědku prezident označil za čučkaře. Média spekulovala, že za Zemanovým postojem jsou neshody kolem možného výskytu jedu novičok v Česku. Jed použitý v Británii k útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala se podle Zemana v Česku v malém množství vyráběl a testoval, podle BIS ale nešlo o novičok.

Video Babiš při návratu z USA: Turbulence při rozhovoru pro Blesk Zprávy. Co řekl na tajemnou návštěvu CIA ? A kritku za to, že vezl Trumpovi pistoli? 2. část rozhovoru z vládního speciálu - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 5. dubna 2019 11:47 )

Ze ty osle volis "Stahovace kraliku"?? iQ jiste 800!

satanas ( 5. dubna 2019 09:19 )

Nedelejme si iluze ze "CUckari" se vyskytuji pouze v Cesku..Ted to predvedli CUckari Rakousti spolu stemi Ceskymi..Zemanbures to porad nechce akceptovat,,nechapu,,ale snad to pochopi az jednou nekde vyleze z autobusu, ani to nemusi byt letadlo,,Cuckari ho sbali, dva dny drzi v satlave a potom ho predaji Cuckarum kteri o nej budou mit tez zajem..ABy nakonec zjistili ze to neni terorista, ale hloupouckej pisalek z diskuzi Plesku..Inu,,tomu se rika "demokracie"..A to ti dva skoncili jeste dobre, staci se podivat jak v Cesku zkoncil Kramny..Jak vysoke IQ je treba tohle pochopit??

zemanbures ( 4. dubna 2019 21:47 )

satanas, o něco níž jsem ti vysvětlil, proč jsi všeobecně považován za debila. Zřejmě jsem tvé IQ přecenil. Tak tedy opravuji, nemáš IQ 50 ale pouze 39. To tak spíše odpovídá tvému intelektu.

marmat ( 4. dubna 2019 19:46 )

To je taková satisfakce pro "čučkaře, že takovou ani ve snu NEVYMYSLÍŠ !!!

marmat ( 4. dubna 2019 19:44 )

jardahl87: Vám k tomu VELMI, ALE VELMI c i n k á/šplouchá na maják...To je až neuvěřitelnej rachot

Zobrazit celou diskusi
Další videa