Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

„Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka, čeká i odchod Novákové

Autor: kal - 
9. dubna 2019
20:35

Prezident Miloš Zeman řekl, že demisi ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) přijme „s lítostí“. V rozhovoru pro televizi Nova hlava státu odcházejícího šéfa resortu dopravy pochválila za práci na zahajování staveb nových silnic a dálnic. Zeman ale Ťokovi prostřednictvím televizní obrazovky vytkl, že dávno nevyhodil šéfa Ředitelství silnic a dálnic Jana Kroupu. Nového ministra prezident Zeman možná stihne jmenovat ještě před svým odletem do Číny, brzy by se podle něj měla vyjádřit ke konci ve vládě i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

„S lítostí, ale přijmu. Je to rozhodnutí pana ministra. Myslím si, že udělal velký kus práce, pokud jde o zahajované stavby,“ řekl Zeman Nově na Ťokovu adresu, aby dodal: „Je měkký, je hodný, v tom dobrém slova smyslu, chcete-li. Je lidský. Ale toho ředitele měl už dávno vyhodit.“ Měl na mysli právě šéfa Ředitelství silnic a dálnic Jana Kroupu.

Zeman počítá, že s ním ve středu na Hrad premiér Andrej Babiš (ANO) přijde s Ťokovou demisí, i když to předseda vlády zatím nepotvrdil. Blokovat nemíní ani jmenování ministrova nástupce. „Myslím, že to jmenování proběhne poměrně rychle. Mám před sebou návštěvu Číny, tak to stihnu buď těsně před ní, nebo těsně po ní,“ uvedl.

EMBED_OFF

„Paní ministryně Nováková, na rozdíl od pana ministra Ťoka, se ke svému případnému odvolání ještě nevyjádřila. Předpokládám, že tak učiní v nejbližších dnech,“ dodal Zeman. Naznačil tak, že další vládní výměna je jen otázkou času.

Jedním z adeptů na post Dana Ťoka je exprimátor Brna Petr Vokřál (ANO). Martu Novákovou (za ANO) by pak mohl nahradit místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček.

oldedek ( 10. dubna 2019 10:56 )

„Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka..." Za to ty stojíš za kravský trus !!!

hradnisamohonka ( 9. dubna 2019 22:51 )

jentakjen je opět na lovu nabíječe, už ho tam dlouho neměla.

qmurq ( 9. dubna 2019 22:12 )

nepiš si sama, lovkyně spamu u maratrissa

qmurq ( 9. dubna 2019 21:51 )

Kam Milda bude vyrážet na běh.

turbina ( 9. dubna 2019 21:41 )

Jestli nasadí tempo jako u budování dálnic , Jelení příkop zavalí svah.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud