„Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka, čeká i odchod Novákové

Autor: kal - 
9. dubna 2019
20:35

Prezident Miloš Zeman řekl, že demisi ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) přijme „s lítostí“. V rozhovoru pro televizi Nova hlava státu odcházejícího šéfa resortu dopravy pochválila za práci na zahajování staveb nových silnic a dálnic. Zeman ale Ťokovi prostřednictvím televizní obrazovky vytkl, že dávno nevyhodil šéfa Ředitelství silnic a dálnic Jana Kroupu. Nového ministra prezident Zeman možná stihne jmenovat ještě před svým odletem do Číny, brzy by se podle něj měla vyjádřit ke konci ve vládě i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

„S lítostí, ale přijmu. Je to rozhodnutí pana ministra. Myslím si, že udělal velký kus práce, pokud jde o zahajované stavby,“ řekl Zeman Nově na Ťokovu adresu, aby dodal: „Je měkký, je hodný, v tom dobrém slova smyslu, chcete-li. Je lidský. Ale toho ředitele měl už dávno vyhodit.“ Měl na mysli právě šéfa Ředitelství silnic a dálnic Jana Kroupu.

Zeman počítá, že s ním ve středu na Hrad premiér Andrej Babiš (ANO) přijde s Ťokovou demisí, i když to předseda vlády zatím nepotvrdil. Blokovat nemíní ani jmenování ministrova nástupce. „Myslím, že to jmenování proběhne poměrně rychle. Mám před sebou návštěvu Číny, tak to stihnu buď těsně před ní, nebo těsně po ní,“ uvedl.

Video Andrej Babiš o návštěvě u prezidenta a změnách ve vládě - Blesk TV

„Paní ministryně Nováková, na rozdíl od pana ministra Ťoka, se ke svému případnému odvolání ještě nevyjádřila. Předpokládám, že tak učiní v nejbližších dnech,“ dodal Zeman. Naznačil tak, že další vládní výměna je jen otázkou času.

Jedním z adeptů na post Dana Ťoka je exprimátor Brna Petr Vokřál (ANO). Martu Novákovou (za ANO) by pak mohl nahradit místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

oldedek ( 10. dubna 2019 10:56 )

„Je měkký, je hodný.“ Zeman posvětil konec Ťoka..." Za to ty stojíš za kravský trus !!!

zdenek43 ( 10. dubna 2019 10:45 )

10.4.2019 - Policie našla při prohlídce u Rafaje doma dva miliony Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) našli při březnové domovní prohlídce u předsedy antimonopolního úřadu (ÚOHS) Petra Rafaje podle informací Práva hotovost v celkové výši zhruba dva miliony korun. nooooo - nejak??? nam soudruzi pozapomneli rici o tech milionech.... nooo je to prece SOUDRUH-PRITEL ......... !!!! Až dosud se vědělo, že policie 7. března zasahovala a zabavovala dokumenty i peníze v brněnském sídle ÚOHS, nikoli však přímo u Rafaje doma. !!!! ......Původ peněz Rafaj kriminalistům dostatečně nedoložil, proto mu je zabavili. „Otázka původu financí zůstala nezodpovězena,“ řekl v úterý Právu informovaný zdroj. Peníze nebyly pohromadě na jednom místě, ale v několika obálkách, některé z nich zastrčené vzadu za oblečením ve skříni či v šatníku.....

junkiexl ( 10. dubna 2019 00:46 )

Hodny, hodny, k noze! Sedni! LEHNI! Jsi nejaky mekky!? Aaaaaaaaaaport.

tomik007 ( 9. dubna 2019 23:10 )

uplna "BESIDKA" od G+S

hradnisamohonka ( 9. dubna 2019 22:51 )

jentakjen je opět na lovu nabíječe, už ho tam dlouho neměla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud