Klausův muž ohlídá „čuňačinky“ v televizi. Jakl bude řešit i slušnost rozhlasu

Autor: ČTK, kal - 
27. 3. 2019
16:40

Ke jmenování do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dnes Sněmovna navrhla tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, kterého nominovalo hnutí SPD. Do Rady Českého rozhlasu poslanci zvolili textaře Jana Krůtu. Obě rady tak budou kompletní. Jakl bude řešit tak například nevhodné pořady před 22. hodinou v televizi, případné vulgarismy v rozhlase nebo to, nakolik naplňuje televize Barrandov svoji licenci „zpravodajstvím“ Jaromíra Soukupa.

Jakl dostal ve druhém kole tajné volby 88 hlasů, ke zvolení jich bylo nutných 82. Jeho protikandidát, někdejší mluvčí ODS Milan Bouška obdržel 66 hlasů. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Radu tvoří 13 členů, které na návrh Sněmovny jmenuje a odvolává premiér. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mimo jiné uděluje, mění a odnímá licence k provozování vysílání, dohlíží na pluralitu programové nabídky a informací a dbá na obsahovou nezávislost vysílání. Rada sleduje obsah rozhlasového a televizního vysílání, za porušení vysílacích zákonů ukládá sankce.

Ve druhém kole volby člena Rady Českého rozhlasu porazil Krůta bývalého ředitele Televizního studia Ostrava Ilju Racka. Krůtu volilo 90 poslanců, Racka 60 členů dolní komory.

Devítičlenná rada Českého rozhlasu má podle zákona o Českém rozhlase zajistit kontrolu média veřejností. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů rozhlasu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 29. března 2019 09:22 )

Kdyby vladli komunisti tak by nikdy takovej boUdel jako dnes nebyl!! Shalom!!

janakveton ( 28. března 2019 23:46 )

Ten na to opravdu "vypadá", že to všecko ohlídá. Ten jo! To je jak kdyby udělali kriminálníka kriminalistou!

anonym01 ( 28. března 2019 19:45 )

PADA TI OFINKA NA ČUMAK, FIFINKO SATANE. JEN REAGUJU NA ZEMANOJEDNI OZRALEJ A OBHROUBLEJ HLAS I VYRAZ.

anonym01 ( 28. března 2019 19:43 )

OZRALY DETI NEMAM. OZRASLO. KOMUNISTI VLADNOU! MAS JE NA HRADEI VE VLADE. STB. OSLE! DUTA!

anonym01 ( 28. března 2019 19:38 )

PROTOZE BYS HO MARMATE NAHRADIL A BYLO BY TO JESTE HORŠÍ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa