Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Klausovi muži přejí Livii k 75 letům. Rodinu s přáteli vytáhla oslavenkyně do kostela

Video se připravuje ...
Autor: zst - 
6. listopadu 2018
17:40

Někdejší první dáma a bývalá velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová oslaví v sobotu 75. narozeniny. Ještě před tím ale zamířila společně s rodinou i přáteli v úterý na slavnostní mši do kostela sv. Ludmila na pražském náměstí Míru. Nechyběl manžel a exprezident Václav Klaus, synové Václav a Jan, vnoučata ani Klausovi „muži“ - spolupracovníci z Hradu i současného Institutu, jako bývalý kancléř Jiří Weigl či Ladislav Jakl.

Obklopena rodinou, ale také přáteli a muži, kteří doprovázeli jejího manžela při hradní misi společně s ní - například bývalým kancléřem Jiřím Weiglem, nebo exšéfem politického odboru hradní kanceláře Ladislavem Jaklem - vyrazila Livia Klausová na slavnostní mši, která se konala u příležitosti jejích 75. narozenin.

V kostele s manželem i synem

Klausová narozeniny oslaví v sobotu. Do kostela však vyrazila její rodina a blízcí již dnes. Chybět při té příležitosti nemohl ani Liviin syn Václav Klaus mladší.

„Bohoslužba v kostele sv. Ludmily. Zde si bral můj děda mojí babičku před 78 lety. Dnes zde slaví 75 let moje maminka,“ napsal na Facebooku současný poslanec ODS. Podle reportéra Blesku nechyběla na místě ani ochranka, na kterou má nárok jeho otec - exprezident Václav Klaus.

Už minulý víkend Klausová s rodinou slavila své narozeniny na koncertě v pražském Rudolfinu. Působila tam jako ta nejšťastnější babička. V rámci oslav svých půlkulatin vzala šest ze svých sedmi vnoučat do Rudolfina na koncert West Side Story francouzských pianistek – sester Labèqueových.

Potomci jejích dvou synů mají mezi sebou velký věkový rozestup a Klausová se jim naplno věnuje od dubna, kdy se i kvůli nim vzdala postu velvyslankyně na Slovensku. Svou roli v rozhodnutí skončit ale také prý měla únava, protože slovenská ambasáda je velmi vytížená.

Livia Klausová slaví 75. narozeniny. Oslavy začaly o několik dní dříve na slavnostní mši. Na snímku pohromadě Livia Klausová a Ladislav Jakl (6. 11. 2018) Livia Klausová slaví 75. narozeniny. Oslavy začaly o několik dní dříve na slavnostní mši. Na snímku pohromadě Livia Klausová a Ladislav Jakl (6. 11. 2018) | Blesk / Daniel Černovský

Bývalá první dáma působila na velvyslanectví od prosince 2013, po dvou letech jí ale hrozil konec. Služební zákon totiž i pro ni stanovil horní věkovou hranici 70 let. Ve funkci ji ale chtěl, podobně jako velvyslankyni v Sýrii Evu Filipi, za každou cenu i přes věk udržet prezident Miloš Zeman.

V Bratislavě vystřídal Klausovou Tuhý

Ministerstvo zahraničí je nakonec „vyvléklo“ ze služebního poměru a zaměstnalo obě dámy na „dohodu o provedení práce“. Dnes už je zákon změněn tak, aby velvyslanci mohli svoji misi dokončit i po sedmdesátce.

Na ambasádu na Slovensku však zamířil někdejší policejní prezident Tomáš Tuhý, který ve svých 46 letech rozhodně věkovou hranici řešit nemusí. U policie skončil Tuhý 31. října, jeho vyslání do Bratislavy schválila vláda už v červnu.

Naopak do Česka zamířil jako poradce bývalý slovenský policejní prezident Tibor Gašpar. Ten skončil ve funkci pod tlakem kvůli pochybnostem při vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Práci mu ale dal český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

kradlous ( 8. listopadu 2018 09:24 )

Narcis Papatunel slavil s Klivii.A určitě bylo co.

sores ( 6. listopadu 2018 17:57 )

Sebestředný,nepříjemný dědek Klaus není jenom exprezident ale i ex manžel v realitě!!!! Je to víc jak formální manželství, úplná cizota jen bez rozvodového papíru!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud