„Lež a urážky!“ Zeman vytočil Turecko doběla, nazval je spojenci Islámského státu

Autor: ČTK - 
21. 3. 2019
14:14

Turecké ministerstvo zahraničí ve čtvrtek v oficiálním prohlášení ostře odsoudilo výroky prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Podle turecké diplomacie byla Zemanova vyjádření lživá a urážlivá. Informovala o tom místní média.

Nepřijímáme a ostře odsuzujeme výroky českého prezidenta Miloše Zemana, které jsou plné lží a urážek vůči naší zemi a našemu prezidentovi," uvedl mluvčí ministerstva Hami Aksoy v prohlášení.

Zeman v úterý při návštěvě Karlovarského kraje na dotaz, proč Turecko útočí na Kurdy, kteří bojují s islamisty, uvedl, že Ankara je faktickým spojencem IS. Podle něj Turecko zprostředkovávalo některé logistické operace pro zásobování Islámského státu, jako vývoz ropy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle Zemana vsadil na islamizaci země.

Zeman se ve čtvrtek při závěrečné tiskovce odkázal na rok 2015. „Existovalo společné stanovisko dvou zemí - USA a Ruské federace. A toto společné stanovisko konstatovalo, cituji, že Turecko obchoduje s Islámským státem a odebírá od něho za zvýhodněnou cenu ropné produkty,“ uvedl Zeman na svou obhajobu.

„V tom roce 2015 americké letouny bombardovaly kolonu cisteren, která směřovala právě k tureckým hranicím, což je, jak doufám uznáte, makavý důkaz toho, že tato ekonomická výměna existovala. Krátce řečeno, neřekl jsem nic jiného a proti faktům, pane redaktore, se neprotestuje,“ dodal Zeman při dotazu novinářů.

willi48 ( 22. března 2019 17:46 )

Turek takový vždy byl a vždy bude

Jan Brandis ( 22. března 2019 08:15 )

No tak aby ses za pár let nemusel vracet. A to budeš ty ten nejlepší viď?

Jan Brandis ( 22. března 2019 08:12 )

Tobě je tam samotnýmu smutno viď? 😂😂😂

vont ( 21. března 2019 19:16 )

Co to meleleš za krávoviny!👎🏾

satanas ( 21. března 2019 18:20 )

Kdo utece, vyhraje! Pitomci!! Makejte, pitchujte a tot vse co zmuzete! Ti nejlepsi Cesi nikdy v Cesku zit nemohli a nemuzou!! Zdravstvujte!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa