Hašek na Hradě u Zemana: Řešili sjezd ČSSD, pokusí se „pučista“ o návrat na výsluní?

Autor: Vera Renovica - 
26. února 2019
18:43

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje a někdejší místopředseda ČSSD Michal Hašek jednal v úterý odpoledne s prezidentem Milošem Zemanem. Fotografii ze setkání zveřejnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Blesku lánský „pučista“ Hašek řekl, že se s prezidentem setkal jako jeho poradce, „noty“ na nadcházející sjezd ČSSD spolu prý „neladili“. Hašek, který patří k Zemanovým podporovatelům, nechtěl ani říct, zda se o víkendu v Hradci Králové pokusí o comeback do čela sociální demokracie.

Jaký byl obsah vaší schůzky s panem prezidentem?

Šlo o schůzku prezidenta s jeho poradcem. V téhle pozici jsem tam byl. A bavili jsme se o domácí politice, o České republice, o tom, co je v gesci poradce prezidenta republiky a těším se na návštěvu pana prezidenta na našem sjezdu.

Schůzku jste inicioval vy. Proč?

O schůzku jsem požádal před nějakým časem a termín určil pan kancléř. Nebyla tedy moje iniciativa, aby se to odehrálo tři dny před sjezdem ČSSD. Chtěl jsem prostě prezidenta obeznámit s pár věcmi.

Bavili jste se nějak o obsahu proslovu pana prezidenta, který přednese na sjezdu?

To je výsostná věc pana prezidenta, nebyl jsem tam dnes redigovat jeho projev. Těším se na jeho proslov a těším se, co se tam jako řadový delegát dozvím.

A co vaše kandidatura do vedení?

Pokud něco takového bude, dozví se to ode mě až delegáti.

To zní jako potvrzení, byť nepřímé.

Nic takového.

A nešel jste za panem prezidentem s vědomím toho, že mluvčí Hradu zveřejní fotku ze schůzky a fakt, že se odehrála, naplní děsem vaše oponenty v ČSSD?

Interpretace, že jsem si šel na Hrad pro fotku, to se mě skoro dotýká.

Bavil jste se s prezidentem o vaší kontroverzní rigorózní práci, kterou nedávno propírala média a spekulovala, že jste titul doktora práv získal z protekce?

Informoval jsem pana prezidenta o tom, proč podle mého názoru k tomu došlo. Dle mě to souvisí s blížícím se sjezdem ČSSD. A informoval jsem také pana prezidenta, že mám k dispozici posudek z Karlovy univerzity z roku 2011 a v závěru se říká, že ta práce je obsahově odpovídající rigorózní prací.

Jak to hodnotil pan prezident, který je přísný i na akademiky s nekontroverzními pracemi?

Vzal na vědomí moji informaci a už o této záležitosti nebyla řeč.

Jakou na sjezdu očekáváte atmosféru?

Myslím si, že ta očekávání jsou teď mnohem větší než to, co se tam reálně stane.

Mimochodem, nebude tuhle vaši schůzku u prezidenta někdo brát jako připomínku takzvaného Lánského puče?

Jelikož jsem si byl vědom citlivosti termínu a všech možných interpretací, o schůzce jsem dopředu informoval předsedu Jana Hamáčka.

Video Michal Hašek a další pučisté založili diskuzní platformu. ČSSD je podle nich nad hrobem a ve smrtelné agónii... - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová

zemanbures ( 27. února 2019 13:17 )

Že by Zeman plánoval další převrat v ČSSD? Zas nějakou akci "Olovo"? Ve svinstvech, křivárnách a podvratných akcí si Zeman vždy liboval. Obklopil se grázly, mafiány, za přátele má bývalé spolupracovníky STB a dokonce agenty STB, medaile uděluje přednostně svým lezdozadkům. Jak se vysloví jméno Zeman, vždy to zavání nějakým svinstvem a podrazem.

dzentlman ( 26. února 2019 21:51 )

Ty buď ráda, že ti větry jdou.

tomik007 ( 26. února 2019 21:32 )

Kulata hlava - sedm let nestesti

hradnisamohonka ( 26. února 2019 21:10 )

Osnují puč na Bureše, Eman mu Trumpa nikdy neodpustí.

jentakjenkobliha ( 26. února 2019 21:07 )

Který z nich je větší podvraťák ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud