Hamáček podržel Petříčka před sjezdem ČSSD. A ve vedení chce i Maláčovou

Autor: ČTK, kal - 
25. února 2019
11:00

Šéf ČSSD Jan Hamáček by chtěl ve vedení strany ministry i komunální a regionální politiky. A rád by tu viděl „ostřelovaného“ ministra zahraničí Tomáše Petříčka nebo ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Hamáček v pondělí novinářům řekl i to, že do sociální demokracie vstoupí do sjezdu ministr zemědělství Miroslav Toman. ČSSD ho do této funkce jako nestraníka nominovala.

Předseda strany si dále pochvaloval spolupráci s Romanem Onderkou, který by měl být na nadcházejícím stranickém sjezdu v Hradci Králové jediným kandidátem na prvního místopředsedu.

Hamáček, který s největší pravděpodobností obhájí funkci v čele sociální demokracie, zmínil i další jména do stranického vedení. Jednalo se o ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou, místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela a starostu Nového Města na Moravě Michala Šmardu. „Výběr je relativně široký a delegáti rozhodnou,“ uvedl Hamáček.

Video Maláčová: Sbalil mě Aleš. A proč má jiné příjmení, než manžel? - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

Za ne úplně šťastné Hamáček pokládá dřívější Petříčkovo vyjádření, že pokud na sjezdu neuspěje, zváží setrvání v ministerské funkci. Petříček o víkendu svá dřívější slova mírnil. Hamáček zdůraznil, že je s ním v čele diplomacie spokojený. „Dělá prozápadní, proevropskou, proalianční politiku, což je i politika sociální demokracie,“ řekl. Na sjezdu bude Petříček mít Hamáčkův hlas.

Na sjezdu chce Hamáček otevřít debatu o směřování ČSSD, strana se musí podle něho nachystat na změny ve společnosti, jako jsou robotizace a digitalizace. Součástí cílů ČSSD bude v této souvislosti podle něho také zkrácení pracovní doby. ČSSD bude podle Hamáčka prosazovat, aby se v prvním kroku ještě v nynějším volebním období zkrátila o půl hodiny týdně.

V eurovolbách to Hamáček vidí na osm procent

Nejdříve na sjezdu ČSSD představí hlavní téma pro květnové volby do Evropského parlamentu. Před delegáty vystoupí straničtí kandidáti. Hamáček uvedl, že by pokládal za „adekvátní“, pokud by strana ve volbách dosáhla zisku asi osmi procent hlasů, jak jí nyní přisuzují některé průzkumy.

Rezervovaně se Hamáček staví k hlasům, aby ČSSD svolala letos další sjezd, pokud by v evropských volbách propadla. „Pokud někdo chce svolávat mimořádný sjezd dva měsíce poté, co proběhne sjezd řádný, právo na to má. Otázka je, co by sjezd řešil,“ uvedl. Podotkl, že pokud někdo má „zázračný recept“, který zajistí ČSSD do několika měsíců 30 procent hlasů, může jej sdělit delegátům nynějšího sjezdu. „Nic takového jsem nezaznamenal,“ dodal.

hejhej ( 26. února 2019 13:50 )

Hamáček, Petříček( Poche), Maláčová a konec ČSSD zaručen !!!!

havran2 ( 25. února 2019 18:22 )

Čím dál,tím horší vláda. To už nemusí být další volby ! ! !

zdenek43 ( 25. února 2019 14:06 )

ano TOOOOO jsou ti spravni soudruzi , kteri budou dal rozkradat CESKO ......... ++ Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. - V letech 2007 až 2011 pracovala na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR jako analytička fondů EU ... ??!!!!!?? + + Policie vyčíslila škodu v dotační kauze na téměř 14 miliard korun - Policie vyčíslila škodu v kauze Regionálním operačním programu Severozápad na 13,9 miliardy korun. ..... yšetřování se týká už prvopočátků operačního programu, který reálně začal rozdělovat dotace v roce 2008.....Rozdělování dotací o objemu vyšším než 20 mld. Ježek je v případu obviněn spolu s dalšími 23 lidmi. Všechny ostatní obviněné, mezi nimiž je řada politiků z Ústeckého a Karlovarského kraje ... ++ 2017: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR rozhodla, že Josef Novotný (ČSSD) a Jaroslav Borka (KSČM) budou vydání k trestnímu stíhání v souvislosti s machinacemi s dotacemi v ROP Severozápad...... ++ 2017: Vrchní soud v Praze vynesl pravomocný rozsudek, kterým potvrdil trest odnětí svobody na 7 let pro Petra Kušnierze i podmíněné tresty pro další obžalované -Pavla Markvarta, Pavla Koudu a Irenu Kotlanovou.... ++ 2016: Policie obvinila z poškozování zájmů EU a dalších trestných činů v souvislosti s evropskými dotacemi z ROP Severozápad 24 lidí, mimo jiné bývalou ústeckou hejtmanku Janu Vaňhovou, starostu Chebu Petra Navrátila, podnikatele Daniela Ježka nebo bývalého senátora Alexandry Nováky.....

muscula ( 25. února 2019 13:42 )

ti dva chcípáci si ho můžou podržet leda na hajzlu

a-z- ( 25. února 2019 13:31 )

Součástí cílů ČSSD bude v této souvislosti podle něho také zkrácení pracovní doby. ............... A úměrně k tomu skrouhnout sociální dávky a důchody.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud