Zeman poobědval s americkým velvyslancem. Nad kachnou se zelím řešili Venezuelu

13. 2. 2019
15:05

Prezident Miloš Zeman přijal ve středu na Pražském hradě amerického velvyslance Stephena B. Kinga. Dvojice se setkala u přátelského pracovního oběda, uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podávalo se kachní stehno s bílým zelím a variací domácích knedlíků následované domácím makovým koláčem. Zeman s Kingem hovořil o situaci ve Venezuele nebo o Afghánistánu.

Zeman velvyslanci řekl, že podporuje brzké uspořádání svobodných voleb ve Venezuele. K těm by měl zemi dovést opoziční lídr Juan Guaidó, který byl prohlášen prozatímním prezidentem poté, co parlament neuznal druhý mandát dosavadního prezidenta Nicoláse Madura. USA byly jednou z prvních zemí, které Guaidóa podpořily, později se přidalo i Česko.

Dalším tématem rozhovoru byla situace na Blízkém východě. Zeman s Kingem hovořil zejména o Afghánistánu, kde působí jak americké, tak české armádní  jednotky. Dvojice řešila rovněž uspořádání česko-amerického fóra na Pražském hradě a vzájemné hospodářské vztahy. Zeman chce podle Ovčáčka v setkávání s Kingem pokračovat.

Zeman do Bílého domu nepojede

Ke schůzce došlo jen pár dní poté, co Zeman prozradil, že jeho dlouho očekávané setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem pravděpodobně neproběhne. Odkázal při tom právě na informace od Kinga. Bílý dům podle něj mlčí a Zeman se nechce vnucovat. Pokud by však pozvání dostal, přijal by jej.

Naposledy Zeman obědval s Kingem minulý rok v srpnu u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Tehdy uvedl, že je třeba rozvíjet spolupráci mezi Českem a USA. Velvyslance následně pozval do Lán. Středeční schůzka se ale uskutečnila v prostorách Pražského hradu.

satanas ( 14. února 2019 10:22 )

Pomnik tem stovkam zavrazdenych AMerickymi "Osvoboditeli" pri bombardovani Prahy ? A zrovne na Valentyna??= Musime ty hn USAky "Milovat"..JInak to nejde!

satanas ( 14. února 2019 09:27 )

Dulezite je ze snad konzumovana kachna nebyl kacer a ze se nejmenoval Donald..TO uz by fakt byla ze strany Zemana provokace!

tomik007 ( 14. února 2019 00:28 )

Nad kachnou se zelím meli spise řešit pomnik...

Taurus70 ( 13. února 2019 22:05 )

Alumno Vy jste dobra guma i kdyby naserviroval tomu Americkemu zidakovi krupicovou kasi je to tisickrat lepsi jak ty jejich hnusne sladke housky uvnitr s pomletym kde cim a Colou😂😂😂😂

jardahl87 ( 13. února 2019 21:25 )

Pane prezidente Zemane !! Lýsal jste se k tomu kopitu Trampovi a on vás normálně odkopnul,jako mičudu !! Teď se lýsáte k tomu neprezidentovi Venezuely a dopadnete naprosto stejně !! Venezuela vás taky odkopne!!! Jinač si Vás ale upřímně vážím !!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa