„Shořel jak papír.“ Zahradil se obul do Sobotkova muže a EU, Kalousek ho bránil

Autor: peb - 
9. 2. 2019
15:20

Do rozepře se na twitteru dostal lídr ODS pro evropské volby Jan Zahradil a bývalý evropský tajemník vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) Tomáš Prouza. Zahradil vyčítal Prouzovi z jeho pohledu příliš proevropskou politiku Sobotkova kabinetu, což bylo ale moc na šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Do sporu se tak vložil i on a pustil se do Zahradila.

„Dejte nám všechny výhody, pusťte nás na svůj trh, posílejte nám peníze - ale do ničeho nám nemluvte a fakt nečekejte, že my budeme dělat nějaké kompromisy v zájmu celku či dokonce za něco vezmeme zodpovědnost,“ shrnul Tomáš Prouza ve svém tweetu postoje Jana Zahradila k evropské politice.

Ten se ohradil a vmetl Prouzovi, že ve své bývalé funkci tajemníka pro evropské záležitosti shořel jak papír.

Lídr ODS připomněl propad preferencí ČSSD

Zahradil také poukázal na to, jak spokojení musejí být s prací ČSSD její voliči, kteří u posledních parlamentních voleb sociálním demokratům „poslali“ z 20 na sedm procent hlasů. Načež v dalším tweetu ohodnotil evropskou politiku Sobotkovy vlády jako „tragickou“ a Prouzu označil za jejího hlavního strůjce. Sobotka prý jen tančil podle jeho píšťalky.

Do výměny názorů se zapojil i zakladatel a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Ve svém příspěvku Zahradila požádal, aby svá vyjádření lépe vysvětlil. „Nálepek bylo dost,“ hněval se.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Zahradil v ní Kalouskovi navrhl, ať Prouzu přijme do TOP 09, protože jejich pohledy na evropské záležitosti jsou si velice blízké. V dalším příspěvku označil Prouzův a Kalouskův pohled na Evropu za jeden extrém, proti kterému stojí extrém Tomia Okamury. ODS je podle něj hlas rozumu uprostřed. Kalousek už jen zpochybnil věcnost Zahradilovy odpovědi.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
pupak ( 12. února 2019 11:36 )

Zahradil má pravdu, Prouza je neštěstí.

pavel11 ( 10. února 2019 10:45 )

Zahradil má pravdu oba kuřbuřti EU a ktomu největší zloděj,křivák,udavač kradousek.

kradlous ( 10. února 2019 07:54 )

Zahradil ze zločinecké ODS NIKDY nic dobrého pro republiku neudělat,jeho vždy lákali jenom statisícové platy v Bruselu za nic nedělání.

kradlous ( 10. února 2019 07:46 )

Nepřestane a nepřestane chlastat!!!Celému národu je za šaška.

HyHy ( 9. února 2019 23:19 )

Kloňas, co vyrazit na Hrad, tam se chlastá zadara.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa