Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

„Shořel jak papír.“ Zahradil se obul do Sobotkova muže a EU, Kalousek ho bránil

Autor: peb - 
9. února 2019
15:20

Do rozepře se na twitteru dostal lídr ODS pro evropské volby Jan Zahradil a bývalý evropský tajemník vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) Tomáš Prouza. Zahradil vyčítal Prouzovi z jeho pohledu příliš proevropskou politiku Sobotkova kabinetu, což bylo ale moc na šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Do sporu se tak vložil i on a pustil se do Zahradila.

„Dejte nám všechny výhody, pusťte nás na svůj trh, posílejte nám peníze - ale do ničeho nám nemluvte a fakt nečekejte, že my budeme dělat nějaké kompromisy v zájmu celku či dokonce za něco vezmeme zodpovědnost,“ shrnul Tomáš Prouza ve svém tweetu postoje Jana Zahradila k evropské politice.

Ten se ohradil a vmetl Prouzovi, že ve své bývalé funkci tajemníka pro evropské záležitosti shořel jak papír.

Lídr ODS připomněl propad preferencí ČSSD

Zahradil také poukázal na to, jak spokojení musejí být s prací ČSSD její voliči, kteří u posledních parlamentních voleb sociálním demokratům „poslali“ z 20 na sedm procent hlasů. Načež v dalším tweetu ohodnotil evropskou politiku Sobotkovy vlády jako „tragickou“ a Prouzu označil za jejího hlavního strůjce. Sobotka prý jen tančil podle jeho píšťalky.

Do výměny názorů se zapojil i zakladatel a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Ve svém příspěvku Zahradila požádal, aby svá vyjádření lépe vysvětlil. „Nálepek bylo dost,“ hněval se.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Zahradil v ní Kalouskovi navrhl, ať Prouzu přijme do TOP 09, protože jejich pohledy na evropské záležitosti jsou si velice blízké. V dalším příspěvku označil Prouzův a Kalouskův pohled na Evropu za jeden extrém, proti kterému stojí extrém Tomia Okamury. ODS je podle něj hlas rozumu uprostřed. Kalousek už jen zpochybnil věcnost Zahradilovy odpovědi.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

pupak ( 12. února 2019 11:36 )

Zahradil má pravdu, Prouza je neštěstí.

pavel11 ( 10. února 2019 10:45 )

Zahradil má pravdu oba kuřbuřti EU a ktomu největší zloděj,křivák,udavač kradousek.

kradlous ( 10. února 2019 07:54 )

Zahradil ze zločinecké ODS NIKDY nic dobrého pro republiku neudělat,jeho vždy lákali jenom statisícové platy v Bruselu za nic nedělání.

kradlous ( 10. února 2019 07:46 )

Nepřestane a nepřestane chlastat!!!Celému národu je za šaška.

HyHy ( 9. února 2019 23:19 )

Kloňas, co vyrazit na Hrad, tam se chlastá zadara.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa