Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Kalousek jí tři týdny prošlé jogurty a máslo. Trumfoval Sobotkova kamaráda

Autor: kal - 
21. ledna 2019
19:50

Co je prošlé, to nutně ještě není na vyhození. Takovou myšlenku razí prezident Svazu obchodního a cestovního ruchu Tomáš Prouza, podle kterého si můžeme dát jogurt klidně tři dny po datu doporučené spotřeby. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek zašel ještě dál, sám si prý dá jogurty i tři týdny prošlé. A taky máslo nebo sýr. Zatímco nyní Prouza řeší obsah české lednice, ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) měl kamarád někdejšího premiéra roli „pana Evropy“ a zkoušel usednout i v ministerském křesle.

„Často lidé potraviny vyhazují jen proto, že má třeba jogurt na tom víčku minimální datum spotřeby dneska. Přitom když ho dobře skladujeme, vydrží třeba ještě 2–3 dny,“ uvedl Prouza pro Seznam Zprávy.

„2–3 dny? Nebuďte úzkostlivý. Bez následků konzumuji jogurty prošlé o 2–3 týdny,“ vzkázal Kalousek Prouzovi. „Stejně přistupuji k expirační době u sýrů a u másla. Na pozoru jsem jen u masných výrobků. Bezmasé Kostelecké uzeniny nekupuji, takže tam nevím,“ přidal šéf poslanců TOP 09 výpad vůči firmě holdingu Agrofert, která je ve svěřenském fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Video  Kalousek unikl smrti. Promluvil o kolapsu Schwarzenberga i Vánocích s maminkou.  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Kalouskův pohled rezonuje s tím, co tvrdí odborníci. Například podle španělské spotřebitelské organizace OCU můžete jíst až několik týdnů po vypršení doby minimální trvanlivosti hned deset druhů potravin, uvedl časopis dTest.

Tady je přehled potravin, které jen kvůli datu doporučené spotřeby nemusíte vyhazovat:

  • Jogurty
  • Toastový chléb
  • Bramborové lupínky, sušené ovoce a oříšky
  • Sušenky a oplatky
  • Nealkoholické nápoje a alkohol
  • Těstoviny, rýže a luštěniny
  • Zavařeniny a másla
  • Uzeniny a zrající sýry
  • Polévky a omáčky v sáčku
  • Konzervovaná rajčata

kradlous ( 23. ledna 2019 07:53 )

Tak to je oživující příspěvek.Pošlu jedno víčko na křiváka.

kradlous ( 23. ledna 2019 07:51 )

Ten ochlasta je imunní na zkažené jogurty a máslo.Alkohol spaluje bakterie.On ví co dělá.

zadnice ( 22. ledna 2019 10:17 )

Běžte s tím Kalouskem do hajzlu!

snehulak ( 22. ledna 2019 09:28 )

Že by to nakonec neměl od chlastu, ale od jogurtu? Prý tu Tullamorku užívá jen jako protijed. Údajně funguje i proti Novičoku.

salto ( 22. ledna 2019 09:26 )

Vážený pane Kalousku, jelikož je národ nevděčný a neuvědomuje si co jste pro něj udělal, VYHLAŠUJI sbírku PET víček, abyste nemusel žrát prošlé věci. Lidi vzpomeňte si a přidejte se

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa